Plan przygotowań Rakowa do rundy wiosennej Nice 1 Ligi

Po niedzielnym meczu z Puszczą Niepołomice zawodnicy pierwszej drużyny rozpoczęli zasłużony urlop. Do zajęć nasi piłkarze powrócą 12. grudnia. 

Dwutygodniowa przerwa w treningach na pewno pozwoli czerwono-niebieskim na regeneracje zmęczonych organizmów. Po tym czasie nastąpi tak zwany okres przejściowy, gdzie częstochowianie powrócą do wspólnych zajęć. Ten etap zakończy XII edycja Piłkarskiej Gwiazdki (22. grudnia). Kolejnym punktem w harmonogramie zaplanowanym przez sztab szkoleniowy są treningi indywidualne, które będą odbywać się w czasie świąteczno-noworocznym. 

9. stycznia 2018 rozpoczną się właściwe przygotowania do rundy wiosennej. Pierwszy sparing nasi zawodnicy rozegrają 20. stycznia, a rywalem będzie lider 2. Ligi - GKS Jastrzębie. Kolejnym przeciwnikami w grach kontrolnych będą: czeska MFK Karvina (27.01) oraz Miedź Legnica (3.02).

Zespół Rakowa ma zaplanowany jeden obóz przygotowawczy, który odbędzie się w dniach 5.02 - 19.02. O miejscu pobytu naszej drużyny poinformujemy w najbliższych dniach. Ostatnim naszym sparingpartnerem przed wznowieniem rozgrywek Nice 1 Ligi będzie ŁKS Łódź (24.02).

Do zmagań na zapleczu Ekstraklasy częstochowianie powrócą w pierwszy weekend marca. Rywalem zespołu spod Jasnej Góry będzie Chojniczanka Chojnice.