Po 4 latach Giannis Papanikolaou odchodzi z Rakowa

Giannis Papanikolaou po czterech latach gry w czerwono-niebieskich barwach żegna się z Rakowem Częstochowa i na zasadzie transferu definitywnego przenosi się do tureckiego Çaykur Rizespor.

"Papa" swoją przygodę z Rakowem rozpoczął 11 sierpnia 2020 roku. Debiut zanotował 22 sierpnia 2020 roku w ligowym meczu z Legią Warszawa. Swoje pierwsze trafienie zaliczył w lutym 2022 roku, pokonując bramkarza Radomiaka Radom. Łącznie w naszej koszulce rozegrał 118 meczów, strzelając 8 goli i notując 5 asyst. 

 

Grek w swoim pierwszym sezonie świętował historyczny Puchar Polski oraz srebrny medal mistrzostw Polski. W kolejnej kampanii wspólnie z drużyną dołożył kolejny Puchar Polski, Superpuchar Polski oraz wicemistrzostwo kraju. W następnym sezonie ponownie wywalczył Superpuchar Polski oraz cieszył się z mistrzostwa Polski. W minionym sezonie przyczynił się do historycznego awansu do fazy grupowej Ligi Europy.

 

- Giannis miał wielki wkład w rozwój naszego klubu w ciągu ostatnich czterech lat. Mimo trudnych początków, zaczął później udowadniać, co Raków znaczy dla niego, zarówno na boisku, jak i poza nim, a także każdego dnia prezentował DNA naszego klubu. Na rok przed upłynięciem kontraktu, zawodnik przyznał nam, że chce zrobić kolejny krok w swojej karierze. Chcemy mu podziękować za jego wysiłek i energię, jaką zarażał każdego w naszym klubie. Życzymy mu wszystkiego co najlepsze w dalszej karierze! - powiedział Samuel Cárdenas, dyrektor sportowy Rakowa. 

 

"Papa", dziękujemy za wszystko! Życzymy Ci powodzenia w dalszej karierze!