Po 7. kolejce II ligi: Raków nadal wiceliderem

Za nami 7. kolejka spotkań II ligi. Czerwono-niebiescy zremisowali na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg i utrzymali się na drugim miejscu. W niedzielę zwyciężyła Odra i dzięki temu objęła samodzielne przewodnictwo w tabeli.

Zespół z Opola wygrał z Legionovią Legionowo 3:1. W chwili obecnej beniaminek ma 17 punktów i o dwa oczka wyprzedza Raków. Na trzecim miejscu znajduje się Puszcza Niepołomice, która niespodziewanie zremisowała na własnym stadionie z Olimpią Zambrów 1:1.

Czwartą lokatę zajmuje nasz sobotni przeciwnik Radomiak Radom. Zielono-biało-zieloni przed własną publicznością zainkasowali 3 punkty w konfrontacji z Kotwicą Kołobrzeg. Podopieczni Vernera Liczki do przerwy prowadzili już 3:0 po bramkach: Dawida Kwieka, Leandro i Mateusza Stąporskiego. W drugiej połowie do głosu doszli piłkarze z nad morze i przełożyło się to na dwa gole zdobyte dla gości. Ostatecznie jednak zwycięstwo zostało w Radomiu.

Najwięcej bramek kibice oglądali w Poznaniu, gdzie tamtejsza Warta zremisowała 3:3 ze Stalą Stalowa Wola. Podziałem punktów zakończyły się także pojedynki GKS-u Bełchatów z Olimpią Elbląg (2:2) oraz Gryfa Wejherowo z Polonią Warszawa (0:0).

Z kolei wyjazdowe zwycięstwa odniosły Polonia Bytom 2:1 nad ROW-em Rybnik oraz Błękitni, którzy pokonali 1:0 Rozwój Katowice.

W klasyfikacji strzelców na pierwszym miejscu znajduje się Łukasz Pietroń z Olimpii Elbląg (5 bramek). Jednego gola mniej zdobył Maciej Domański z Puszczy Niepołomice. W grupie zawodników z trzema trafieniami znajduje się Rafał Figiel.