Po trzech latach Vladan Kovačević odchodzi z Rakowa

Vladan Kovačević po trzech latach gry w czerwono-niebieskich barwach żegna się z Rakowem Częstochowa i na zasadzie transferu definitywnego przenosi się do mistrza Portugalii, Sportingu CP.

"Kova" swoją przygodę z Rakowem rozpoczął 18 czerwca 2021 roku. Swój debiut zanotował 17 lipca 2021 roku w wygranym po konkursie rzutów karnych meczu o Superpuchar Polski z Legią Warszawa. Łącznie Vladan w naszej koszulce rozegrał 113 meczów i aż 52 razy zachowywał czyste konto. 

 

W swoim pierwszym sezonie świętował Puchar oraz Superpuchar Polski, dokładając do tego wicemistrzostwo kraju. W kolejnej kampanii wspólnie z drużyną ponownie wywalczył Superpuchar Polski oraz cieszył się z pierwszego mistrzostwa Polski. W kończących się rozgrywkach mocno przyczynił się do historycznego awansu do fazy grupowej Ligi Europy. "Kova" został również dwukrotnie wybrany najlepszym bramkarzem sezonu w PKO BP Ekstraklasie. 

 

"Kova", dziękujemy za wszystko! Życzymy Ci powodzenia w dalszej karierze i będziemy trzymać kciuki za Twoje kolejne sukcesy!