Podpisanie umowy partnerskiej ze Szkołą Podstawową nr 8

W środę, 13 września w Szkole Podstawowej nr 8 w Częstochowie odbyła się uroczystość podpisania porozumień w ramach "Szkolnej strategii dla sportu".

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Haliny Poświatowskiej mieści się przy ul. Szczytowej 28/30. To jedna z większych placówek edukacyjnych w południowej części miasta. W środę, w szkolnej auli miało miejsce uroczyste podpisanie umów z partnerami programu "Szkolnej strategii dla sportu". W imieniu Rakowa Częstochowa umowę ze Szkołą Podstawową nr 8 parafował dyrektor Akademii Raków, Dariusz Grzegrzółka.

 

Szkoła Podstawowa nr 8 mocno stawia na rozwój sportowy swoich wychowanków. Uczniowie szkoły mogą skorzystać z zajęć z samoobrony, tenisa stołowego, piłki nożnej oraz tańca. Dzięki partnerstwu z Rakowem, w SP nr 8 klasa sportowa o profilu piłkarskim będzie podążać dedykowanym programem nauczania nadzorowanym przez trenerów Akademii. W szkole będą także miały miejsce treningi Małej Akademii Rakowa.

 

Swego zadowolenia nie ukrywa dyrektorka szkoły, mgr Anita Toborek: –  Obserwując to, co się dzieje, postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom społecznym i potrzebom naszych uczniów. Zaproponowaliśmy kilku podmiotom sportowym współpracę z naszą szkołą. Pierwszym klubem, który sam się do nas zgłosił był jednak RKS Raków Częstochowa. Chętnie podjęliśmy wyzwanie partnerstwa z akademią piłki nożnej Rakowa, będzie to główny partner naszego programu sportowego.

 

– Fakt, że możemy prowadzić klasy sportowe trenowane przez trenerów Rakowa, zgodnie ze specjalnym programem wyszkolenia sportowego, napawa nas dumą. Chcemy też, by u nas w szkole odbywały się treningi Małej Akademii, zajęcia dla przedszkolaków. Mam nadzieję, że te dzieci później trafią pod skrzydła trenerów i w ten sposób program wyszkolenia sportowego będzie kontynuowany – wyjaśnia mgr Anita Toborek.