Podsumowane 21. kolejki II ligi

Odra Opole zwyciężając 3:1 w meczu z Wartą Poznań wykorzystała potknięcia Rakowa oraz Radomiaka i umocniła się na pozycji lidera II ligi.

Opolanie wiosną zgromadzili komplet punktów. W konfrontacji z ekipą z Wielkopolski Odra objęła prowadzenie w pierwszej połowie za sprawą trafienia Szymona Skrzypczaka. Gospodarze zdołali wyrównać w 64. minucie (gol Damiana Biegańskiego), jednak następnie na listę strzelców wpisali się już tylko podopieczni Jana Furlepy, konkretnie Marek Gancarczyk i Dawid Wolny. Odra ma w swoim dorobku 45. punktów i przewodzi drugoligowej stawce.

Niespodziewanej porażki przed własną publicznością doznał Radomiak. Radomianie ulegli Rozwojowi 0:1, a jedyną bramkę strzelił Sebastian Murawski. Gospodarze kończyli mecz w dziewięciu, bowiem czerwone kartki otrzymali: Mateusz Spychała i Dawid Kwiek.

Do Rakowa i Radomiaka zbliżyła się Puszcza Niepołomice, która wygrała 2:1 ze Stalą Stalowa Wola. Pierwszego gola zdobył były piłkarz Rakowa - obecnie występujący w "Stalówce" - Adam Waszkiewicz. Puszcza zdołała odwrócić losy meczu w drugiej części gry, kiedy dwukrotnie golkipera rywali pokonał Bartosz Żurek. Zespół z Niepołomic do RKS-u traci już tylko 6. punktów.

Nasz najbliższy przeciwnik Legionovia Legionowo zwyciężył na swoim boisku Kotwicę Kołobrzeg 3:1. Podopieczni Mirosława Jabłońskiego wiosną są niepokonani, wygrywając wcześniej 5:1 z Olimpią Zambrów.