Podsumowanie 17. kolejki PKO Ekstraklasy

12 bramek i aż 4 remisy. Górnik jako jedyny zespół z TOP7 zgarnia 3 punkty, a Lech wciąż jest w kryzysie. 17. kolejka PKO Ekstraklasy nie obfitowała w wiele emocji.

Czołówka pogubiła punkty, co wykorzystał Górnik Zabrze, który pokonał Stal Mielec. Jednak zwycięstwo podopiecznych trenera Marcina Brosza nie przyszło łatwo. Po pierwszej połowie mielczanie prowadzili 1:0, a strzelcem bramki był Aleksandar Kolev. Druga odsłona spotkania należała do Górników, gdyby spojrzeć na statystyki, można by odnieść wrażenie, że rywal został zmiażdżony. Niestety najważniejsza rubryka przez długi czas pozostawała uboga. Dopiero w 64. minucie do wyrównania doprowadził Przemysław Wiśniewski. Gol na wagę trzech punktów padł w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, a jego autorem był Piotr Krawczyk.

Lech Poznań wyraźnie jest w dołku i nie potrafi się z niego wydostać. Po dwóch remisach z Górnikiem Zabrze i Zagłębiem Lubin nie przyszło przełamanie, na które czekali kibice Kolejorza. Wyjazd do Płocka na mecz z Wisłą zakończył się fiaskiem. Trudno, żeby było inaczej, kiedy oddaje się zaledwie jeden celny strzał przez 90 minut. Nafciarze nie byli wiele lepsi, ale udało im się wpakować piłkę do siatki. Przy odrobinie szczęścia na listę strzelców wpisał się Luka Susnjara. To było jedyne trafienie w tym starciu.

Część wyników z pozostałych spotkań ułożyła się korzystnie dla Czerwono-Niebieskich. Legia zremisowała z Jagiellonią, a Pogoń z Piastem. Do podziału punktów doszło również we Wrocławiu, gdzie Śląsk mierzył się z Wisłą Kraków. Z kolei Zagłębie Lubin nie dało rady Warcie Poznań i wróciło do domu z jedną bramką w bagażu. Dzięki temu nasz zespół nadal znajduje się na 3. pozycji w ligowej tabeli, mając oczko przewagi nad będącym tuż za podium Górnikiem.

Raków Częstochowa przegrał 0:1 na GIEKSA Arenie z Lechią Gdańsk. Więcej o tym meczu przeczytacie tutaj.