Podsumowanie 18. kolejki II ligi

Mimo remisu i straty punktów z Olimpią Elbląg, RKS Raków utrzymał pozycję lidera II ligi po pierwszej kolejce rundy rewanżowej.

Stało się tak za sprawą porażki Odry Opole w Stalowej Woli 1:2. Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo w 86. minucie spotkania, kiedy Przemysław Stelmach pokonał Tobiasza Weinzettela.

Z kolei szóste zwycięstwo z rzędu odnieśli zawodnicy Radomiaka, którzy tym razem przed własną publicznością okazali się lepsi od Siarki Tarnobrzeg. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Szymon Stanisławski. Podopieczni Vernera Lićki awansowali na pozycję wicelidera rozgrywek.

Prawdziwą kanonadę urządzili sobie Błękitni Stargard, wygrywając na własnym boisku z Gryfem Wejerowo 6:1. Już do przerwy gospodarze prowadzili 4:1, a w samej końcówce Sebastian Inczewski pokonał bramkarza przeciwników jeszcze dwukrotnie.

Oprócz konfrontacji Rakowa z Olimpią Elbląg jeszcze trzy mecze kończyły się podziałem punktów: Kotwica - Warta Poznań (0:0), Olimpia Zambrów - GKS Bełchatów (0:0) i Polonia Bytom - Polonia Warszawa (1:1).

Piąty mecz bez zwycięstwa zanotował ROW Rybnik, przegrywając na wyjeździe 0:2 z Puszczą Niepołomice. Z kolei Legionovia zgarnęła pełną pulę w starciu z Rozwojem Katowice (3:2).