Podsumowanie 18. kolejki Nice 1 Ligi

Odra Opole została nowym liderem Nice 1 Ligi, po zwycięstwie w Łęcznej. Kolejne potknięcie GKS-u Tychy. Serię spotkań bez porażki kontynuują Raków, Miedź, Zagłębie oraz Wigry.

Górnik Łęczna – Odra Opole 0:3

Zaskakująco wysokie zwycięstwo odnieśli opolanie w Łęcznej. Duża w tym zasługa Marcina Wodeckiego, który po dobrym początku sezonu miał kilkutygodniowy przestój w zdobywaniu bramek. W Łęcznej Wodecki do siatki trafił dwa razy i ma w tym sezonie już 9 bramek na koncie.

Olimpia Grudziądz – Zagłębie Sosnowiec 0:1

Dopiero w 90 minucie spotkania Zagłębie zapewniło sobie zwycięstwo w Grudziądzu. Dla gości był to już ósmy mecz z rzędu bez porażki, ale dopiero pierwsza wyjazdowa wygrana w tym sezonie. Olimpia w ostatnich sześciu spotkaniach zdobyła natomiast tylko jeden punkt co jest najgorszym wynikiem w lidze.

GKS Tychy – Wigry Suwałki 0:3

W Tychach zmiana trenera miała spowodować marsz w górę tabeli, ale efekt „nowej miotły” jak na razie przynosi dużo lepsze rezultaty w Sosnowcu. GKS odniósł tylko jedno zwycięstwo w ostatnich dziewięciu meczach, zdobywając w nich zaledwie sześć punktów. Tyszanie zamiast spoglądać w stronę czuba ligowej tabeli muszą co raz częściej patrzeć na strefę spadkową nad którą mają zaledwie 2 punkty przewagi.

Chojniczanka Chojnice – Puszcza Niepołomice 1:1

Dwaj najbliżsi rywale Rakowa, chociaż z Chojniczanką zagramy dopiero w marcu, spotkali się w Chojnicach. To co najciekawsze wydarzyło się w tym meczu na jego początku (gol dla Puszczy w 4 minucie) oraz na końcu (wyrównanie w 90 minucie).

Pozostałe spotkania 18 kolejki:

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Chrobry Głogów 1:0

Stomil Olsztyn – Drutex-Bytovia Bytów 0:1

Ruch Chorzów – Stal Mielec 1:2

Pogoń Siedlce – GKS Katowice 1:1

Miedź Legnica – Raków Częstochowa 1:1

Nowym liderem tabeli została Odra Opole, przewaga opolan jest jednak niewielka i wynosi jeden punkt nad Chojniczanką i dwa punkty nad Miedzią. Raków zajmuje czwarte miejsce w tabeli ze stratą czterech punktów. Na czele najlepszych strzelców Marcin Wodecki z Odry oraz Szymon Lewicki z Zagłębia – po 9 bramek. Najwięcej widzów w 18 kolejce obejrzało mecz w Chorzowie 4578, prawie 4 tysiące kibiców przyszło na stadion w Bielsku.

Tabela Nice 1 Ligi.

Autor: Przemysław Handrysiak