Z każdym dniem nieuchronnie zbliżamy się do końca 2019 roku, który dla Rakowa obfitował w wiele pięknych i niezapomnianych momentów. Prześledźmy miesiąc po miesiącu, jak kształtowała się historia Czerwono-Niebieskich.

19 - pierwszy zimowy sparing (Warta Poznań - Raków Częstochowa 0:2)

LUTY

3 - rozpoczęcie obozu w tureckim Side

17 - zakończenie obozu w tureckim Side

22 - ostatnie dwa mecze kontrolne i prezentacja drużyny przed pierwszym starciem rundy wiosennej

MARZEC

1 - udany powrót do ligowych zmagań (Raków Częstochowa - Chrobry Głogów 1:0, 22. kolejka)

12 - przedłużenie kontraktu przez trenera Marka Papszuna

13 - zwycięski ćwierćfinał TOTOLOTEK Pucharu Polski (Raków Częstochowa - Legia Warszawa 2:1)

30 - zwycięstwo nad Garbarnią Kraków, które oznaczało, że w marcu Czerwono-Niebiescy nie ponieśli żadnej porażki

KWIECIEŃ

10 - walka w historycznym dla Rakowa półfinale TOTOLOTEK Pucharu Polski z Lechią Gdańsk (porażka 0:1)

24 - przypieczętowanie awansu do Ekstraklasy (Raków Częstochowa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0)

MAJ

18 - ostatni mecz Fortuna 1 Ligi i feta na Placu Biegańskiego z okazji awansu do PKO Ekstraklasy; zakończenie historycznego sezonu

CZERWIEC

10 - początek okresu przygotowawczego

17 - wyjazd na zgrupowanie do Woli Chorzelowskiej

22 - pierwszy letni sparing (Raków Częstochowa - Stal Mielec 3:0), zakończenie zgrupowania w Woli Chorzelowskiej

LIPIEC

1 - początek zgrupowania w Warce

6 - wygrana 4:0 z Wisłą Płock na zakończenie obozu przygotowawczego w Warce

12 - ostatnie dwa mecze kontrolne, zakończenie okresu przygotowawczego przed startem PKO Ekstraklasy; prezentacja drużyny oraz strojów na nadchodzące rozgrywki

20 - pierwszy po 21 latach przerwy mecz Czerwono-Niebieskich w najwyższej klasie rozgrywkowej (Raków Częstochowa - Korona Kielce 0:1)

27 - premierowe zwycięstwo w PKO Ekstraklasie (Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa 0:1)

SIERPIEŃ

18 - zwycięstwo 2:1 nad Lechią Gdańsk w 5. kolejce PKO Ekstraklasy

24 - porażka 2:3 z Lechem Poznań po fascynującej walce w 6. kolejce

WRZESIEŃ

14 - druga wygrana na GIEKSA Arenie (Raków Częstochowa - Arka Gdynia 2:0)

25 - awans do 1/16 finału TOTOLOTEK Pucharu Polski po wygranej 1:0 nad Chojniczanką Chojnice

PAŹDZIERNIK

5 - zwycięstwo 2:1 z Pogonią Szczecin, ówczesnym liderem tabeli

21 - wygrana 1:0 ze Śląskiem Wrocław po bramce Piotra Malinowskiego w 89. minucie; rozpoczęcie serii meczów bez porażki na GIEKSA Arenie

30 - Olimpia Elbląg - Raków Częstochowa 0:4 i awans naszego zespołu do 1/8 finału TOTOLOTEK Pucharu Polski

LISTOPAD

4 - pokonanie 1:0 Wisły Kraków, druga z rzędu wygrana na GIEKSA Arenie

GRUDZIEŃ

1 - zwycięstwo 2:1 nad Jagiellonią Białystok, trzecia z rzędu wygrana na GIEKSA Arenie