Podsumowanie 22. kolejki

Porażkę Rakowa ze Stalą Mielec wykorzystał Znicz Pruszków, który do naszej drużyny traci już tylko jeden punkt. A wszystko za sprawą zwycięstwa pruszkowian aż 4:0 w Zambrowie z tamtejszą Olimpią.

Wygrała także Wisła Puławy. Wicelider przegrywał ze Stalową Stalowa Wola 0:1 po bramce Damiana Łanucha z rzutu karnego w 14 minucie, ale po pół godzinie gry puławianie prowadzili już różnicą dwóch bramek (dwa trafienia Karola Kality i jedno Przemysława Kanarka). Tuż po przerwie wynik ustalił Konrad Nowak i nasz kolejny rywal wygrał 4:1.

Próbujący włączyć się do walki o awans GKS Tychy na własnym stadionie zaledwie zremisował z Puszczą Niepołomice 1:1. Gola dla tyszan zdobył Łukasz Grzeszczyk. Było to jedenaste trafienie tego zawodnika w obecnych rozgrywkach. Grzeszczyk zajmuje drugie miejsce w tabeli najlepszych strzelców.

3 punkty zainkasował Radomiak Radom wygrywając u siebie z Gryfem Wejherowo. Gole dla ekipy Jacka Magnuszewskiego zdobył z rzutów karnych Michał Chrabąszcz.

O ligowy byt walczy nadal Nadwiślan Góra, który pokonał Legionovię Legionowo 2:0.

Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli Błękitni Stargard. W 90 minucie gola, który zapewnił wygraną z Siarką zdobył Bartłomiej Zdunek. Zespół ze Stargardu ma już 7 oczek przewagi nad strefą spadkową.