Podsumowanie 4. kolejki Nice 1 Ligi

Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu w Grudziądzu nowym liderem Nice 1 Ligi został Chrobry Głogów. Pierwsze punkty w sezonie zdobył Ruch Chorzów, natomiast w Sosnowcu zdecydowano się pożegnać z trenerem po wysokiej porażce Zagłębia w Legnicy.

GKS Tychy – Drutex-Bytovia Bytów 1:0

Pierwsze punkty w sezonie straciła ekipa z Bytowa. Dotychczasowy lider tabeli przegrał w Tychach 1:0, a samobójczą bramkę w tym spotkaniu już w 5. minucie strzelił Bartłomiej Poczobut. W Tychach zanotowano najlepszą frekwencję w 4. kolejce: 4320 widzów.

Olimpia Grudziądz – Chrobry Głogów 0:1

Potknięcie Drutex-Bytovii wykorzystał Chrobry Głogów, który został nowym liderem. W Grudziądzu gospodarze od 30 minuty spotkania grali w dziesiątkę i do 90 minuty wydawało się, że będą w stanie wywalczyć bezbramkowy remis. Wówczas jednak zwycięską bramkę dla gości zdobył Mateusz Machaj.

Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec 4:1

Skutecznością imponują gracze Miedzi. Po zwycięstwie 4:2 w Opolu, tym razem czterokrotnie do siatki sięgać musiał bramkarz Zagłębia Sosnowiec. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył doświadczony Wojciech Łobodziński. Stratą posady przypłacił porażkę trener Zagłębia Dariusz Banasik.

Ruch Chorzów – Stomil Olsztyn 3:1

15 sierpnia skończył się okres zakazu transferowego nałożonego na chorzowian. Wzmocniony trzema nowymi zawodnikami Ruch zdobył pierwsze punkty w sezonie pokonując na własnym stadionie Stomil 3:1. Duży udział w zwycięstwie „Niebieskich” miał jeden z debiutujących zawodników – Bośniak Vilim Posinković, który otworzył wynik spotkania a do bramki dołożył również asystę.

Pozostałe spotkania:

Chojniczanka Chojnice – Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0

Górnik Łęczna – Stal Mielec 3:4

Pogoń Siedlce – Wigry Suwałki 0:0

Puszcza Niepołomice – Odra Opole 1:1

Raków Częstochowa – GKS Katowice 1:3

W tabeli rozgrywek po 4 rozegranych spotkania liderem jest Chrobry Głogów, który zgromadził 10 punktów, tuż za nim jest grupa zespołów z 9 punktami na koncie: Bytovia Bytów, Chojniczanka Chojnice, Stal Mielec oraz GKS Tychy. Po sobotniej porażce Raków spadł na 12 miejsce w tabeli.

Liderem strzelców pozostaje napastnik Miedzi Jakub Vojtus, który w weekend zdobył kolejną – czwartą bramkę w sezonie.

W czwartej kolejce najwięcej kibiców obejrzało spotkania w Tychach (4320) oraz Częstochowie (3311).