Podsumowanie 4. kolejki PKO Ekstraklasy

Rozpędzony Raków Częstochowa pnie się w górę tabeli. Słaba Legia przegrywa u siebie z Górnikiem Zabrze, Lech zwycięski w derbach Poznania.

Legia Warszawa podobnie jak rok temu nie rozpoczęła sezonu w najlepszy sposób. W sobotę na własnym boisku nie byli w stanie przeciwstawić się Górnikowi Zabrze, który wygrał 3:1 i odniósł 4 zwycięstwo z rzędu w tym sezonie. Zabrzanie z kompletem punktów są liderem PKO Ekstraklasy. Legioniści pomimo porażki plasują się na wysokiej 6. pozycji, ale i tak nie uchroniło to Aleksandara Vukovicia przed utratą posady trenera.

Niezbyt udany start zaliczyła również Wisła Kraków, która w drugim piątkowym spotkaniu została wypunktowana przez Wisłę Płock. Podopieczni trenera Skowronka przeważali, grali więcej piłką, ale nic z tego nie wynikało. Nie potrafili wykreować sobie dogodnych sytuacji do strzelenia gola, a bramkarza przeciwnika do większego wysiłku zmusili dopiero w 83. minucie spotkania. Nafciarze wygrali 3:0 i była to ich pierwsza wygrana w sezonie 2020/21.

Swoje pierwsze 3 punkty wywalczył również Lech Poznań w meczu derbowym przeciwko Warcie. O zwycięstwo kibice Kolejorza musieli jednak czekać do samego końca. Dopiero w 92. minucie padła jedyna uznana bramka w tym starciu. Rzut karny po zagraniu ręką Łukasza Trałki wykorzystał świeżo upieczony reprezentant Polski, Jakub Moder. Jeszcze w 1. połowie futbolówkę w siatce umieścił Dani Ramirez, ale gol ten ostatecznie nie został uznany, ponieważ adresujący podanie do Hiszpana Mikael Ishak był na pozycji spalonej.

Raków Częstochowa po piątkowym zwycięstwie z Podbeskidziem Bielsko-Biała awansował na 2. miejsce. Więcej o tym meczu możecie przeczytać w naszej relacji.