Podsumowanie 5. kolejki Nice 1 Ligi

Piąta kolejka spotkań Nice I ligi przyniosła niespodziewane porażki Drutex-Bytovii, GKS Tychy oraz Stali Mielec. Pozycję lidera obronił Chrobry Głogów.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Ruch Chorzów 1:0

Piątą kolejkę spotkań zainaugurowało spotkanie w Bielsku. Zarówno gospodarze jak i goście bardzo słabo rozpoczęli rozgrywki i oba zespoły okupowały miejsca w strefie spadkowej. Podbeskidzie zapewniło sobie wygraną skutecznie egzekwując rzut karny i dzięki wygranej złapało kontakt z drużynami ze środka tabeli. Ruch mając minus dwa punkty na koncie wciąż zamyka ligową tabelę. W Bielsku padł rekord sezonu pod względem liczby widzów, mecz obejrzało 6451 kibiców, w tym około 1700 fanów z Chorzowa.

Chrobry Głogów – Górnik Łęczna 2:0

Pozycję lidera obronił Chrobry, który pokonał na własnym boisku Górnika z Łęcznej. Górnik w rozegranych już trzech spotkaniach wyjazdowych w tym sezonie ani razu nie zdołał skierować piłki do bramki rywali.

Drutex-Bytovia Bytów – Olimpia Grudziądz 0:1

Piłkarze Bytovii rozczarowali przed własną publicznością. Niedawny lider tabeli przegrał drugie spotkanie z rzędu. Mimo dużej przewagi gospodarzy to goście zadali skuteczny cios, po którym gracze Bytovii nie potrafili się już podnieść marnując m.in. rzut karny.

Stomil Olsztyn – GKS Tychy 2:0

Dwie bramki zdobyte w trzy minuty na początku spotkania zdecydowały o zwycięstwie Stomilu nad faworyzowanym GKS-em Tychy. Dla gospodarzy drugą bramkę zdobył były gracz Rakowa – Łukasz Sołowiej.

Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice 1:0

W Sosnowcu zadziałał efekt nowej miotły. W roli trenera Zagłębia zadebiutował Dariusz Dudek, a sosnowiczanie pokonali skromnie beniaminka z Niepołomic. Zadanie mieli jednak ułatwione, bo od 50 minuty goście  grali w dziesiątkę. Zwycięską bramkę dla Zagłębia zdobył  Patryk Mularczyk mający za sobą występy w częstochowskiej Skrze.

Stal Mielec – Pogoń Siedlce 2:3

Największą dramaturgie miało spotkanie w Mielcu. Gospodarze przystąpili do spotkania w roli faworytów i z roli tej świetnie się wywiązywali do 30 minuty prowadząc z Pogonią 2:0. Wówczas jednak goście zabrali się do odrabiania strat i jeszcze przed przerwą dwie bramki Dariusza Zjawińskiego doprowadziły do remisu. W drugiej połowie goście poszli za ciosem czego efektem był zwycięski gol Mateusza Żytko.