Podsumowanie akcji #GMINAKIBICUJE

Wraz z początkiem sezonu 2019/2020 wystartowaliśmy z akcją #GMINAKIBICUJE. Od tego czasu wspólnie z naszymi piłkarzami odwiedziliśmy szkoły w sześciu gminach.

W trakcie kilku ostatnich miesięcy odwiedzaliśmy szkoły w Rędzinach, Kłomnicach, Żytnie, Mykanowie, Koniecpolu i Popowie, gdzie byliśmy przyjmowani w kapitalny sposób. Nasi piłkarze spotykali się tam z uczniami, odpowiadali na ich pytania, a także prowadzili sportowe zajęcia. Dzieci miały możliwość także zrobić sobie z zawodnikami zdjęcia i zdobyć pamiątkowe autografy na specjalnych kartach z ich wizerunkami. Z kolei wszyscy mieszkańcy danych gmin mieli możliwość zakupu biletu na dany mecz w promocyjnej cenie. Celem spotkań była promocja sportu i zdrowego trybu życia mieszkańców poszczególnych gmin i zachęcenie ich poprzez to do kibicowania Czerwono-Niebieskim z trybun GIEKSA Areny.

 

Ze względu na to, że rozgrywany swoje domowe spotkania w Bełchatowie, chcieliśmy dotrzeć do kibiców mieszkających poza Częstochową. Myślę, że z perspektywy czasu projekt przyniósł swoje pierwsze efekty, bo GIEKSA Arenę odwiedzali w rundzie jesiennej zarówno uczniowie, jak i mieszkańcy poszczególnych gmin. Wierzymy, że zdobyty kapitał zaowocuje, gdy wrócimy do grania na Limanowskiego 83 - powiedział Adrian Heluszka, koordynator projektu #GMINAKIBICUJE.

 

Nasza akcja będzie kontynuowana już po nowym roku. Odwiedzimy kolejne gminy, spotkamy się z jeszcze większą liczbą najmłodszych kibiców Rakowa!