Podsumowanie czerwcowej przerwy reprezentacyjnej

Za nami czerwcowa przerwa reprezentacyjna, podczas której na zgrupowania swoich narodowych drużyn udało się 10 zawodników Rakowa Częstochowa, a 7 z nich pojawiło się na boisku.

Vladislavs Gutkovskis - Nasz napastnik wystąpił we wszystkich 4 meczach reprezentacji Łotwy, która odniosła komplet zwycięstw w czerwcowych spotkaniach Ligi Narodów. "Gutek" wszystkie spotkania rozpoczynał w wyjściowym składzie, łącznie spędzając na boisku 303 minuty. 27-latek był ważnym ogniwem swojej drużyny, czterokrotnie wpisując się na listę strzelców. 

 

Giannis Papanikolaou - Dla "Papy" było to drugie powołanie do seniorskiej reprezentacji. Tym razem naszemu pomocnikowi udało się zadebiutować w narodowych barwach, a stało się to w 81. minucie spotkania Ligi Narodów z Cyprem.

 

Walerian Gwilia - Gruziński pomocnik podczas czerwcowego zgrupowania zanotował jeden występ w wygranym 5:2 meczu reprezentacji Gruzji z Bułgarią w rozgrywkach Ligi Narodów. "Vako" zameldował się w 74. minucie spotkania, zastępując Giorgiego Aburjania.

 

Deian Sorescu - "Soare" zanotował 2 wystepy w narodowych barwach, pojawiając się na boisku w meczach Ligi Narodów z Finlandią oraz Czarnogórą. Mecz z Finami rozpoczął w wyjściowym składzie. Łącznie nasz zawodnik rozegrał 112 minut. 

 

Ben Lederman - Kolejne występy w reprezentacji Polski do lat 21 zanotował Ben Lederman. Nasz pomocnik dwukrotnie pojawił się w wyjściowym składzie Biało-Czerwonych. Nasz pomocnik rozegrał pełne spotkanie z San Marino oraz 58 minut przeciwko reprezentacji Niemiec. 

 

Wiktor Długosz - "Długi" zanotował występ w meczu reprezentacji Polski U-21 z San Marino, który zakończył się wygraną Biało-Czerwonych 5:0. Nasz zawodnik na placu gry zameldował się w 61. minucie, zastępując Konrada Gruszkowskiego. 

 

Luka Gagnidze - Gruzin znalazł się w kadrze swojej reprezentacji do lat 21, która w meczu towarzyskim wygrała 2:0 z rówieśnikami z Rumunii. Zawodnik Rakowa zameldował się na boisku w 62. minucie, zmieniając Szotę Nonikaszwiliego.

 

Na zgrupowaniach swoich reprezentacji obecni byli także Patryk Kun, Tomáš Petrášek oraz Kacper Trelowski. "Kunik" na swój debiut w narodowych barwach musi jeszcze zaczekać. Na boisku w meczach eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy nie pojawił się także nasz młody bramkarz. Natomiast "Peti" doznał urazu na jednym z treningów reprezentacji Czech i opuścił zgrupowanie. 

 

Fot. Futbola federācija