Za nami 20. kolejek PKO Ekstraklasy. Jak w liczbach prezentują się Czerwono-Niebiescy? Podsumowujemy indywidualne występy piłkarzy Rakowa w najwyższej klasie rozgrywkowej.

10 meczów (900 minut)

czyste konta

16 straconych bramek

Raków zdobywał 0,90 punktów na mecz z nim w składzie.

Gliwson był podstawowym bramkarzem Czerwono-Niebieskich do momentu, gdy złapał kontuzję. 31-latek kończył mecze z Jagiellonią i Arką Gdynia bez straconego gola.

Jakub Szumski (27 lat)

10 meczów (900 minut)

13 straconych bramek

Raków zdobywał 1,90 punktu na mecz z nim w składzie.

Z kolei Szumi wskoczył do pierwszej jedenastki w połowie pierwszej rundy. Był niepokonany w starciach ze Śląskiem Wrocław, Wisłą Kraków i Lechią Gdańsk.

Obrońcy:

Tomas Petrasek (27 lat)

20 meczów (1800 minut)

czystych kont

strzelone bramki

Raków zdobywał 1,40 punktu na mecz z nim w składzie.

Kapitan i filar defensywy. Rozegrał wszystkie spotkania "od deski do deski", swoimi bramkami zapewniając ważne punkty Rakowowi.

Arkadiusz Kasperkiewicz (25 lat)

meczów (433 minuty)

czyste konto

Raków zdobywał 0,60 punktów na mecz z nim w składzie.

Nasz środkowy obrońca rozpoczął sezon w wyjściowej jedenastce, potem jednak przytrafiła mu się kontuzja, która wykluczyła go z gry.

Kamil Kościelny (28 lat)

meczów (602 minuty)

strzelony gol

Raków zdobywał 1,71 punktu na mecz z nim w składzie.

Na początku sezonu rehabilitował się po poważnej kontuzji z lutego. 28 września zadebiutował w Ekstraklasie, a 5 października zdobył premierowego gola w lidze.

Jarosław Jach (25 lat)

11 meczów (990 minut)

Raków zdobywał 1,73 punktu na mecz z nim w składzie.

Zanotował debiut marzenie (bramka i czyste konto) w starciu z Arką Gdynia. Od tego czasu wystąpił w niemal wszystkich spotkaniach Rakowa.

Emir Azemović (22 lata)

12 meczów (818 minut)

Raków zdobywał 1,58 punktu na mecz z nim w składzie.

Czarnogórzec zachował cztery czyste konta w zwycięskich meczach Rakowa w PKO Ekstraklasie.

Kamil Piątkowski (19 lat)

11 meczów (757 minut)

asysta

Raków zdobywał 2,00 punkty na mecz z nim w składzie.

Młodzieżowiec, który debiut w PKO Ekstraklasie zanotował w spotkaniu z Lechią Gdańsk (18.08) i od tego czasu regularnie pojawiał się na boisku. Kamil zanotował asystę przy wyrównującym trafieniu Sebastiana Musiolika z Zagłębiem Lubin.

Dawid Szymonowicz (24 lata)

13 meczów (781 minut)

Raków zdobywał 1,62 punktu na mecz z nim w składzie.

24-latek rozegrał 90 minut w każdym z siedmiu pierwszych spotkań otwierających ten sezon.

Pomocnicy:

Jakub Apolinarski (20 lat)

meczów (278 minut)

asysta

Raków zdobywał 1,80 punktu na mecz z nim w składzie.

Zadebiutował w barwach Rakowa w zwycięskim spotkaniu z Jagiellonią Białystok (27.07). Zanotował urodziwą asystę w zamykającym rok meczu z Lechią Gdańsk (23.12).

Daniel Bartl (30 lat)

13 meczów (622 minut)

bramka

asysta

Raków zdobywał 1,62 punktu na mecz z nim w składzie.

Czech parokrotnie występował w roli jokera, który wraz z pojawieniem się na boisku przysparzał rywalom wielu problemów. Rozgrywał spotkania zarówno na prawym, jak i na lewym wahadle.

Maciej Domański (29 lat)

meczów (163 meczów)

Doman wystąpił w obu starciach z Koroną Kielce oraz w meczach przeciwko Wiśle Płock, ŁKS-owi Łódź i Lechii Gdańsk.

Patryk Kun (24 lata)

10 meczów (819 minut)

Raków zdobywał 1,00 punktu na mecz z nim w składzie.

Wahadłowy ma w tym sezonie problemy zdrowotne, lecz będąc w pełni sił rozgrywał mecze od pierwszej do ostatniej minuty.

Piotr Malinowski (35 lat)

11 meczów (655 minut)

bramka

asysta

Raków zdobywał 1,45 punktu na mecz z nim w składzie.

Malina wraz z występem od pierwszych minut w meczu przeciwko Koronie Kielce (20.07) może się pochwalić tym, że reprezentował Raków na czterech poziomach rozgrywkowych. Piotrek strzelił bramkę na wagę trzech punktów w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław.

Igor Sapała (24 lata)

17 meczów (1504 minuty)

bramka

asysta

Raków zdobywał 1,47 punktu na mecz z nim w składzie.

Człowiek od czarnej roboty w środku pola. Igor zdobył swoją jedyną bramkę strzałem z rzutu wolnego w pierwszym meczu przeciwko Lechii Gdańsk (18.08)

Petr Schwarz (28 lat)

18 meczów (1535 minut)

bramki

asysty

Raków zdobywał 1,39 punktu na mecz z nim w składzie.

Etatowy wykonawca stałych fragmentów gry i jednocześnie zawodnik posiadający najwięcej asyst w drużynie. Miał udział przy zdobyciu 29% bramek Rakowa.

Miłosz Szczepański (21 lat)

19 meczów (1391 minut)

asysty

Raków zdobywał 1,32 punktu na mecz z nim w składzie.

Kolejny kreator w zespole Czerwono-Niebieskich. Przebywał na boisku przez 77% minut gry.

Andrija Luković (25 lat)

meczów (368 minut)

Raków zdobywał 0,43 punktów na mecz z nim w składzie.

Serb rozegrał pełne spotkania przeciwko Cracovii, ŁKS-owi Łódź oraz Lechii Gdańsk.

Rusłan Babenko (27 lat)

15 meczów (1055 minut)

asysta

Raków zdobywał 1,67 punktu na mecz z nim w składzie.

Działał jak dobrze naoliwiona maszyna. W listopadowym meczu z Jagiellonią przebiegł 12,53 km, co jest najdłuższym dystansem osiągniętym przez zawodnika Rakowa w obecnym sezonie.

Bryan Nouvier (24 lata)

meczów (454 minuty)

Raków zdobywał 0,44 punktów na mecz z nim w składzie.

Po letnim transferze Francuz rozpoczął proces aklimatyzacji, który pod koniec roku został przerwany kontuzją kolana.

Michał Skóraś (19 lat)

15 meczów (598 minut)

bramka

asysty

Raków zdobywał 1,87 punktu na mecz z nim w składzie.

Młodzieżowy reprezentant Polski skutecznie walczył ze swoimi starszymi kolegami o miejsce w składzie. 2019 rok zakończył z przytupem – ustalając wynik spotkania z Lechią Gdańsk (3:0).

Napastnicy:

Sebastian Musiolik (23 lata)

18 meczów (1151 minut)

bramki

asysta

Raków zdobywał 1,22 punktu na mecz z nim w składzie.

Na początku sezonu grał na pozycji ofensywnego pomocnika wspomagającego wysuniętego Browna Forbesa, a pod jego nieobecność wziął na swoje barki odpowiedzialność za zdobywanie bramek.

Felicio Brown Forbes (28 lat)

12 meczów (987 minut)

bramek

asysta

Raków zdobywał 1,50 punktu na mecz z nim w składzie.

Najlepszy strzelec Rakowa. Kostarykanin szybko zaaklimatyzował się w drużynie i stał się jedną z jej wiodących postaci, za co został nagrodzony nowym kontraktem. Dobre występy przerwała mu kontuzja kolana.