Podsumowanie jesieni cz. 1 [bramkarze]

Najmniej straconych bramek w Fortuna 1 Lidze oraz czyste konto w Pucharze Polski to duża zasługa naszych bramkarzy. 

Na zapleczu Ekstraklasy między słupkami we wszystkich meczach bronił Michał Gliwa. 30-letni golkiper związał się z Rakowem przed rozpoczęciem rozgrywek i od razu wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie. Gliwa dziesięciokrotnie wyjmował piłkę z własnej bramki, co daje 0.47 straconego gola na spotkanie. Raków z Gliwą w składzie trzynastokrotnie grał na "zero z tyłu". Najdłuższa seria bez straconego gola trwała między 3. a 8. kolejką Fortuna 1 Ligi. Wówczas rywale przed 450 minut nie zdołali pokonać naszego bramkarza. 

W rozgrywkach Pucharu Polski swoją szansę dostał Jakub Szumski. 26-latek wystąpił w trzech spotkaniach w pełnym wymiarze czasowym. W każdym z tych pojedynków "Szumi" zachował czyste konto. Raków mierzył się z Victorią Sulejówek, Lechem Poznań i Wigrami Suwałki. I zwłaszcza przeciwko Kolejorzowi Szumski kilkukrotnie bardzo dobrze interweniował. 

Trzecim bramkarzem w kadrze Rakowa był Kacper Chorążka. Wypożyczony z Wisły Kraków zawodnik występował przede wszystkim w czwartoligowych rezerwach.

Liczby (Fortuna 1 Liga): 

13 - meczów bez straty gola

0.47 - straconej bramki na mecz

450 - minut z rzędu z czystym kontem

Liczby (Puchar Polski):

0 - straconych bramek 

270 - minut z czystym kontem