Podsumowanie jesieni cz. 3 [skrzydłowi]

W trzeciej części podsumowania rundy jesiennej "pod lupę" bierzemy zawodników, którzy w zespole trenera Marka Papszuna grali na tak zwanych wahadłach.

Patryk Kun to zawodnik, który ze wszystkich skrzydłowych ma najwięcej rozegranych minut. Pozyskany z Rozwoju Katowice (ostatnio był wypożyczony do Arki Gdynia) na placu gry meldował się w 17. meczach ligowych (16 rozpoczynał w pierwszym składzie), co daje łącznie 1437 minut. Kun zdobył jednego gola w wygranym 2:0 spotkaniu z GKS-em Katowice i zanotował sześć asyst. Do bilansu Patryka należy także dodać dwa pojedynki w ramach Pucharu Polski, gdzie 23-latek w konfrontacjach z Lechem i Wigrami zaliczył pełne spotkania. 

Jedna bramka i jedna asysta to dorobek w Fortuna 1 Lidze Piotra Malinowskiego. Ulubieniec kibiców z ulicy Limanowskiego na zapleczu Ekstraklasy wystąpił w 17. meczach (11. rozpoczynał w wyjściowym składzie). Łącznie "Malina" ma rozegranych 1075 minut. Malinowski wystąpił także w dwóch meczach pucharowych. W spotkaniu z Victorią Sulejówek zdobył gola. Z kolei w starciu z Lechem Poznań nasz wychowanek przebywał na murawie do 67. minuty gry i został zmieniony przez Daniela Bartla. 

Bartl bardzo dobrze rozpoczął rozgrywki, bowiem w premierowym starciu z Puszczą Niepołomice zdobył gola, a Raków wygrał 3:0. Później czeski wahadłowy grał już nieregularnie. Łącznie ma na swoim koncie 14. spotkań. 6 z nich Daniel rozpoczynał w wyjściowym składzie. 29-letni zawodnik ma również na swoim koncie dwa kluczowe podania, po których czerwono-niebiescy zdobyli gole. Bartl zaliczył komplet spotkań w Pucharze Polski. W dwóch z nich (z Victorią i Wigrami) rozpoczynał mecze od pierwszego gwizdka sędziego.

11 meczów ligowych i 1 pucharowy to bilans występów Karola Mondka. Słowak na placu gry spędził łącznie 725 minut i zdobył jednego gola oraz asystę. Mondek na listę strzelców wpisał się w spotkaniu z Chrobrym Głogów. Jego bramka w 13. minucie spotkania zagwarantowała Rakowowi 3 punkty.