Podsumowanie jesieni cz.4 [pomocnicy]

W czwartej części podsumowania rundy jesiennej rozgrywek przyjrzymy się bliżej grze naszych środkowych pomocników.

Pod uwagę bierzemy zawodników, którzy występowali w środku pola na tak zwanych pozycjach 6 i 8. 

Piłkarzem, który ma najwięcej rozegranych minut spośród wszystkich pomocników jest Petr Schwarz. Pozyskany przed rozpoczęciem tego sezonu Czech opuścił tylko jedno ligowe spotkanie z GKS-em 1962 Jastrzębie z powodu nadmiaru żółtych kartek. Schwarz ponadto został zmieniony w przerwie meczu Raków - ŁKS. W pozostałych pojedynkach występował od pierwszego, do ostatniego gwizdka sędziego. Petr łącznie na boiskach Fortuna 1 Ligi spędził 1755 minut. Zdobył jednego gola - z rzutu karnego w meczu z Odrą Opole i zanotował pięć asyst. Z kolei w Pucharze Polski zagrał we wszystkich 3 pojedynkach i dwukrotnie wpisał się na listę strzelców (z Victorią i Wigrami). 

Zawodnikiem, który najczęściej tworzył duet środkowych pomocników z Petrem Schwarzem był wypożyczony z Pogoni Szczecin Marcin Listkowski. 20-letni młodzieżowiec na zapleczu Ekstraklasy wystąpił w 14 meczach (12 rozpoczynał w wyjściowej jedenastce). "Listek" zdobył dwie bramki dla Rakowa. Podobnie jak Schwarz Listkowski ma na swoim koncie trzy mecze w Pucharze Polski. 

O dużym pechu może mówić Igor Sapała, który pierwszy raz na boisku pokazał się w 4. kolejce w wygranym spotkaniu z Odrą i do konfrontacji z Wartą Poznań grał "od deski do deski". Niestety w 40. minucie meczu w Poznaniu Igor doznał złamania ręki i w dalszej części sezonu już się nie pojawił. Sapała na swoim koncie ma jedną asystę. 

Podobnie wyglądała sytuacja z Rafałem Figlem. Nasz kapitan pierwsze dwa mecz ligowe rozegrał w pełnym wymiarze czasowym. W starciu z Chojniczanką opuścił boisko z powodu złego samopoczucia. Jak się później okazało Figiel poważnie zachorował i stracił większą część rundy jesiennej. Rafał powrócił do meczowej osiemnastki pod koniec listopada, a 2 grudnia w starciu pucharowym z Wigrami pojawił się na placu gry w 88. minucie. 

Adam Radwański to zawodnik uniwersalny, który występował zarówno jako środkowy pomocnik lub tzw. "dziesiątka". Wypożyczony z Wisły Płock piłkarz wliczając Fortuna 1 Ligę i Puchar Polski zaliczył 20 występów przeważnie pełniąc rolę zmiennika łącznie rozgrywając 573 minuty. "Radwan" zanotował jedną asystę. 

Zawodnikiem, który również miał epizod gry na środku pomocy jest Karol Noiszewski. Pozyskany z Mazovii Mińsk Mazowiecki piłkarz zadebiutował w barwach Rakowa w meczu z GKS-em Jastrzębie wygranym przez czerwono-niebieskich 5:1. 19-latek na placu gry przebywał przez blisko godzinę.