Podsumowanie jesieni cz. 5 [ofensywni pomocnicy]

Przedostatnia część podsumowania rundy jesiennej będzie poświęcona zawodnikom grającym jako ofensywni pomocnicy. 

Przegląd indywidualnych występów piłkarzy grających na pozycji numer 10 rozpoczynamy od Macieja Domańskiego. Pozyskany z Puszczy Niepołomice 28-latek w Fortuna 1 Lidze wystąpił w 17. meczach, a 14 z nich rozpoczynał od pierwszego gwizdka arbitra. "Doman" na swoim koncie ma pięć bramek oraz pięć asyst. Łącznie na boiskach zaplecza Ekstraklasy spędził 1196 minut. Do bilansu Domańskiego należy doliczyć także 3 występy w Pucharze Polski, gdzie zanotował trzy kluczowe podania, po których padły bramki dla Rakowa. 

Miłosz Szczepański to piłkarz, który ma na swoim koncie 4 trafienia. Szczepański - podobnie jak Domański - zagrał w 17. ligowych spotkaniach. Na boisku przebywał 1286 minut. Do statystyk naszego młodzieżowca doliczymy też dwie asysty. W Pucharze Polski Miłosz zdobył zwycięskiego gola w konfrontacji z Lechem Poznań, natomiast w 1/8 finału, gdzie Raków mierzył się z Wigrami, po faulu w polu karnym na 20-latku bramkę zdobył Petr Schwarz. 

O wielkim pechu może mówić Dariusz Formella. Były zawodnik Lecha Poznań rozegrał osiem spotkań, w których zdobył jednego gola (w wygranym 2:0 meczu z GKS-em Katowice). Po spotkaniu z GKS-em Tychy 22-latek musiał poddać się zabiegowi artroskopii kolana i do końca rundy jesiennej nie pojawił się już na placu gry. 

Z kolei w trakcie sezonu do drużyny powrócił Mateusz Zachara, który w kwietniu doznał kontuzji barku i przechodził rehabilitację po urazie. "Zaki" do składu wskoczył w 17. kolejce w starciu z Wigrami Suwałki zmieniając w 84. minucie Szymona Lewickiego. Z kolei z Chojniczanką i Odrą Zachara rozpoczynał spotkania od początku. Dodatkowo nasz wychowanek rozegrał kwadrans w starciu pucharowym z Wigrami.