Podsumowanie marcowej przerwy reprezentacyjnej

Za nami marcowa przerwa reprezentacyjna, podczas której na zgrupowania swoich narodowych drużyn udało się 9 zawodników Rakowa Częstochowa.

Ben Lederman - Nasz pomocnik otrzymał premierowe powołanie do reprezentacji Polski, która podczas marcowego zgrupowania rozegrała dwa mecze eliminacji mistrzostw Europy. Ben ostatecznie nie zadebiutował w seniorskiej drużynie narodowej, a nasza reprezentacja przegrała 1:3 z Czechami oraz wygrała 1:0 z Albanią.

Vladislavs Gutkovskis - "Gutek" zaliczył kolejne dwa występy w reprezentacji Łotwy, która przegrała 2:3 w towarzyskim meczu z Irlandią oraz 0:1 z Walią w spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy. Napastnik Medalików spędził na boisku kolejno 56 i 90 minut.

Giannis Papanikolaou - Reprezentacja Grecji podczas marcowej przerwy odniosła zwycięstwo 3:0 z Gibraltarem w eliminacjach mistrzostw Europy oraz bezbramkowo zremisowała w meczu towarzyskim z Litwą. W starciu z Litwinami swój trzeci występ w seniorskiej kadrze Grecji zanotował Giannis Papanikolaou, który pojawił się na boisku w 80. minucie meczu.

Bogdan Racovițan - "Bogdi" rozegrał dwa pełne mecze w barwach reprezentacji Rumunii U-21, która w ramach przygotowań do młodzieżowych mistrzostw Europy rozegrała mecze towarzyskie z Portugalią oraz Niemcami. Zespół z Rumunii kolejno przegrał 0:2 i bezbramkowo zremisował.

Kacper Trelowski - Nasz bramkarz zanotował pełny występ między słupkami reprezentacji Polski U-20 w towarzyskim meczu z Czechami. Biało-Czerwoni przegrali 0:1 w spotkaniu, które zostało rozegrane w Sosnowcu.

Jakub Rajczykowski - Młody bramkarz Medalików marcową przerwę spędził na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 18. Biało-Czerwoni dwukrotnie zmierzyli się z rówieśnikami z Bułgarii. "Rajczu" wystąpił w drugim spotkaniu, które zakończyło się remisem 1:1.

Marcowe zgrupowania na kadrę przepracowali również zawodnicy wypożyczeni z Rakowa do innych klubów - Deian Sorescu, Jordan Courtney-Perkins oraz Jakub Mądrzyk, którzy otrzymali powołania kolejno do reprezentacji Rumunii, Australii U-23 oraz Polski U-20.