Podsumowanie marcowej przerwy reprezentacyjnej

Za nami marcowa przerwa na mecze drużyn narodowych, w której swoje mecze zagrało ośmiu piłkarzy Rakowa, a udział w zgrupowaniach wzięła również dwójka zawodników wypożyczonych z naszego klubu.

Bogdan Racovițan - Nasz obrońca zanotował w piątek debiut w seniorskiej reprezentacji Rumunii. W spotkaniu z Irlandią Północną wszedł na boisko w końcówce regulaminowego czasu gry. Podopieczni Edwarda Iordanescu zremisowali 1:1. We wtorek, Rumuni zagrali towarzysko z Kolumbią i musieli uznać wyższość rywali (2:3). W obu spotkaniach zagrał Deian Sorescu, który został wypożyczony do Gaziantep FK. Za każdym razem pojawiał się na placu gry wchodząc z ławki rezerwowych.

 

John Yeboah - Pomocnik Medalików również ma za sobą debiut w narodowych barwach. W nocy z czwartku na piątek rozegrał 63 minuty w towarzyskim meczu reprezentacji Ekwadoru z Gwatemalą i zdobył bramkę otwierającą wynik. Ostatecznie, "La Tri" zwyciężyli 2:0. W niedzielę zasiadł na ławce rezerwowych przy okazji starcia z Włochami (0:2).

 

Adnan Kovačević - Obrońca Rakowa wystąpił w półfinałowym starciu barażowym o awans na Mistrzostwa Europy przeciwko Ukrainie (1:2). Nasz zawodnik wszedł na boisko w 82. minucie. We wtorek miał odbyć się mecz towarzyski z przegranym w drugim półfinale. Ze względów bezpieczeństwa zdecydowano się jednak odwołać potyczkę przeciwko Izraelowi.

 

Dawid Drachal - Pomocnik naszego zespołu zadebiutował w reprezentacji Polski U-20 przy okazji starcia Elite League z Anglią (1:5). Wszedł na boisko w 59. minucie. We wtorek spędził cały mecz z Rumunią na ławce rezerwowych.

 

Muhamed Šahinović - Bramkarz Rakowa rozegrał pełne spotkanie eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2025 przeciwko Słowenii (1:2). Nasz zawodnik obronił w tym starciu rzut karny.

 

Péter Baráth - Reprezentacja Węgier U-21 rozegrała 2 mecze podczas minionego okienka reprezentacyjnego. Pomocnik Rakowa zagrał pełne 90 minut w towarzyskiej potyczce przeciwko Mołdawii (2:0), w której zanotował asystę. Po niej, węgierski piłkarz naszego klubu opuścił zgrupowanie, ponieważ musiał odbyć karę 1 meczu pauzy w związku z nadmiarową liczbą kartek. Jego koledzy natomiast pokonali we wtorek na wyjeździe Kazachstan, 3:0.

 

Ante Crnac - Reprezentant Chorwacji U-21 spędził spotkanie z Andorą (3:0) na ławce rezerwowych. W starciu przeciwko Portugalii (1:5) został wpuszczony na boisko w 88. minucie.

 

Do swoich kadr powołani zostali również Kacper Bieszczad (Polska U-21) i wypożyczony do Miedzi Legnica, Jakub Mądrzyk (Polska U-21). Obaj ostatecznie nie zanotowali choćby jednego występu.