Podsumowanie październikowej przerwy reprezentacyjnej

Za nami październikowa przerwa reprezentacyjna, podczas której na zgrupowania swoich narodowych drużyn udało się łącznie siedmiu zawodników Rakowa Częstochowa.

Deian Sorescu - Reprezentacja Rumunii podczas minionego zgrupowania rozegrała dwa mecze w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Rumuni w pierwszym spotkaniu bezbramkowo zremisowali z Białorusią, a w drugim pewnie wygrali 4:0 z Andorą. Deian pierwsze starcie obserwował z ławki rezerwowych, a w kolejnym zaliczył pełny występ.

 

Bogdan Racovițan - Nasz obrońca wciąż czeka na debiut w seniorskiej reprezentacji Rumunii. Mecz z Białorusią oglądał z perspektywy ławki rezerwowych, natomiast na mecz z Andorą zabrakło go w kadrze meczowej. Dla "Bogdiego" było to drugie zgrupowanie w seniorskiej drużynie narodowej. 

 

John Yeboah - Nasz piłkarz po raz pierwszy udał się na zgrupowanie reprezentacji Ekwadoru. Jego drużyna rozgrywała dwa mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata 2026, mierząc się z Boliwią (2:1) oraz Kolumbią (0:0). Nasz zawodnik w pierwszym meczu znalazł się poza kadrą meczową, a drugie spędził na ławce rezerwowych.

 

Dawid Drachal - Reprezentacja Polski U19 rozegrała turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy, ostatecznie zajmując 3. miejsce. Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych była reprezentacja Macedonii Północnej, która wygrała z Polską 2:0. W tym spotkaniu Drachal spędził na boisku 78 minut, pełniąc w nim rolę kapitana. W wygranym 3:0 meczu z Kazachstanem nasz zawodnik rozegrał natomiast pełną godzinę. W ostatnim spotkaniu podczas październikowego zgrupowania "Drachi" rozegrał 90 minut i zdobył dwie bramki, a jego zespół zremisował 3:3 z Niemcami.

 

Kacper Bieszczad - Nasz bramkarz został powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 21. "Bieszczu" wystąpił w zremisowanym 2:2 meczu towarzyskim ze Słowacją, gdy pojawił się między słupkami polskiej bramki na początku drugiej połowy. Drugi mecz, w którym Polacy mierzyli się z Estonią, spędził na ławce rezerwowych.

 

Październikowe zgrupowania na kadrę przepracowali również zawodnicy wypożyczeni z Rakowa do innych klubów - Jakub Mądrzyk oraz Jakub Rajczykowski, którzy otrzymali powołania kolejno do reprezentacji Polski U-21 oraz U-19.