Podsumowanie przerwy reprezentacyjnej

Za nami marcowa przerwa reprezentacyjna, podczas której na zgrupowania swoich narodowych drużyn udało się siedmiu zawodników Czerwono-Niebieskich, a czterech z nich pojawiło się na boisku.

Patryk Kun - Nasz zawodnik otrzymał premierowe powołanie do reprezentacji Polski, która podczas marcowego zgrupowania rozegrała mecz towarzyski ze Szkocją oraz finałowy barażu o awans do mistrzostw świata. "Kunik" ostatecznie nie zadebiutował w biało-czerwonych barwach, a nasza reprezentacja zanotowała sparingowy remis 1:1 ze Szkocją oraz zwycięstwo 2:0 ze Szwecją na wagę awansu do mistrzostw świata w Katarze. 

 

Tomáš Petrášek - Popularny "Peti" po kilku miesiącach wrócił do reprezentacji Czech, z którą walczył o awans na mundial. Czesi w półfinale barażu przegrali 0:1 ze Szwecją, a nasz obrońca ten mecz oglądał z ławki rezerwowych. W drugim spotkaniu, tym razem towarzyskim zespół Tomasa Petraska zremisował 1:1 z Walią, a 30-latek rozegrał pełne 90 minut. 

 

Vladislavs Gutkovskis - Napastnik Czerwono-Niebieskich rozegrał dwa pełne mecze w barwach reprezentacji Łotwy, która zremisowała 1:1 z Kuwejtem oraz pokonała 1:0 Azerbejdżan. "Gutek" szczególnie w drugim spotkaniu miał wiele powodów do zadowolenia, bowiem to jego bramka dała Łotyszom zwycięstwo. 

 

Walerian Gwilia - Gruziński pomocnik podczas marcowego zgrupowania spędził na boisku łącznie 30 minut. Zarówno w wygranym przez Gruzję 1:0 meczu z Bośnią i Hercegowiną oraz zremisowanym 0:0 z Albanią, "Vako" otrzymał od swojego trenera po kwadransie gry. 

 

Ben Lederman - Nasz pomocnik w miniony czwartek zadebiutował w reprezentacji Polski U-21, która zremisowała z Izraelem 2:2. Ben na placu gry pojawił się w 89. minucie. 

 

Vladan Kovačević - Golkiper Czerwono-Niebieskich znalazł się w kadrze Bośni i Hercegowiny na mecze towarzyskie z Gruzją oraz Luksemburgiem. "Kova" oba spotkania swojej drużyny narodowej oglądał z ławki rezerwowych.

 

Deian Sorescu - 24-latek został dowołany na zgrupowanie kadry Rumunii na mecze towarzyskie z Grecją oraz Izraelem. Pierwsze spotkanie Sorescu spędził wśród rezerwowych, a z występu w drugim starciu wykluczył go pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. 

 

Foto: Jakub Ziemianin, Česká fotbalová reprezentace, Georiga GFF, Futbola federacija