Podsumowanie rundy: bramkarze

Rozpoczynamy cykl statystycznych podsumowań występów zawodników Rakowa w pierwszej części bieżącego sezonu. Na początek przyjrzymy się bramkarzom Czerwono-Niebieskich.

Vladan Kovačević - "Kova", który na Limanowskiego 83 trafił w czerwcu 2021 roku, szybko pokazał swoją wartość. Bośniak był jednym z bohaterów meczu o Superpuchar Polski z Legią Warszawa, a następnie swoimi interwencjami i bronionymi jedenastkami doprowadził Czerwono-Niebieskich do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA, notując 5 meczów bez straconej bramki. 23-latek łącznie rozegrał 21 meczów, 10-krotnie zachowując czyste konto. 

 

Kacper Trelowski - nasz wychowanek do bramki pierwszej drużyny wszedł 8 sierpnia 2021 roku w meczu z Wisłą Kraków i zaliczył imponujący debiut, przyczyniając się do zwycięstwa Czerwono-Niebieskich. 18-latek na jesieni rozegrał 8 meczów, broniąc bramki Rakowa w 5 spotkaniach PKO BP Ekstraklasy oraz w 3 Fortuna Pucharu Polski. "Trelu" 3-krotnie zachował czyste konto. 

 

Jakub Mądrzyk - 18-latek w bieżącym sezonie występował najczęściej w zespole rezerw w rozgrywkach Zina IV Ligi. Nasz młody bramkarz szansę od trenera Marka Papszuna dostał natomiast w meczach sparingowych z MOL Fehérvár FC oraz Wisłą Płock.