Podsumowanie rundy: Bramkarze

Rozpoczynamy cykl statystycznych podsumowań występów zawodników Rakowa w pierwszej części bieżącego sezonu. Na początek przyjrzeliśmy się bramkarzom Medalików, którzy zachowali 16 czystych kont w 26 meczach.

Vladan Kovačević - "Kova", który w swoim premierowym sezonie w barwach Rakowa udowodnił swoją wielką wartość, wysoką formę potwierdza również w kampanii 2022/2023. 24-latek jesienią wystąpił w 18 meczach, w których łącznie we wszystkich rozgrywkach dwunastokrotnie zachował czyste konto, a w lidze zanotował kapitalną serię - 738 minut bez straconej bramki. 

 

Kacper Trelowski - Nasz wychowanek w pierwszej części sezonu zanotował 8 występów, na które złożyły się 3 spotkania w eliminach Ligi Konferencji Europy UEFA, 3 mecze PKO BP Ekstraklasy oraz 2 w Fortuna Pucharze Polski. "Trelu" łącznie czterokrotnie zachował czyste konto. Ponadto wystąpił w 3 spotkaniach drużyny rezerw. 

 

Xavier Dziekoński - 19-latek na Limanowskiego trafił w letnim okienku transferowym. W obecnym sezonie występował najczęściej w drużynie rezerw, gdzie rozegrał 9 meczów w rozgrywkach III ligi. W 5 z nich kończył spotkania bez straconej bramki. 

 

Jakub Rajczykowski - Najmłodszy zawodnik w stawce bramkarzy Rakowa jesienią wystąpił w 4 spotkaniach III ligi oraz w 6 Centralnej Ligi Juniorów U-19. "Rajczu" łącznie zachował 5 czystych kont. Nasz młody bramkarz kilkukrotnie otrzymał również powołanie do reprezentacji Polski do lat 18.