Podsumowanie rundy jesiennej

Za nami prawie 5-miesięczna runda jesienna w PKO BP Ekstraklasie. Czerwono-Niebiescy zimową przerwę z dorobkiem 35 punktów spędzą na 3. miejscu w tabeli. Czas na podsumowanie pierwszej części sezonu w liczbach.

Wicemistrzowie Polski sezon 2021/2022 rozpoczęli od zwycięstwa w Gliwicach, gdzie po emocjonującym i pełnym zwrotów akcji meczu pokonali Piasta 3:2, pokazując przy tym prawdziwy charakter. Zespół trenera Marka Papszuna robił to jednak kilkukrotnie, a kolejnym dobrym przykładem jest wyjazdowy triumf z Wisłą Kraków, kiedy grając w dziesięciu Czerwono-Niebiescy odrobili straty i sprawili urodzinowy prezent trenerowi Papszunowi w postaci trzech punktów, dodatkowo jednym z bohaterów był debiutujący wychowanek Kacper Trelowski. Kibice z rundy jesiennej z pewnością zapamiętają także powrót na Limanowskiego okraszony zaciętym starciem z Lechem Poznań, czy premierową wygraną w lidze z Legią Warszawa. W historii występów w Ekstraklasie zapisze się także najwyższa wygrana na tym poziomie rozgrywkowym - 5:0 z Jagiellonią Białystok. Ten mecz, który był ostatnim w tym roku, idealnie podsumował kapitalne 365 dni w wykonaniu Rakowa Częstochowa. 

 ----

Nasza drużyna w rundzie jesiennej wywalczyła 35 punktów, co plasuje nas na 3. lokacie w ligowej klasyfikacji. Na taki wynik częstochowian złożyło się 10 zwycięstw, 5 remisów oraz 4 porażki. Czerwono-Niebiescy w 19 rozegranych meczach zdobyli 36 bramek, co jest drugim najlepszym wynikiem w bieżącym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Nasi bramkarze piłkę z bramki musięli wyjmować natomiast 22 razy. 

 

W pierwszej części sezonu najskuteczniejszy w Rakowie był Ivi López, który strzelił 10 goli oraz dołożył 6 asyst, co czyni Hiszpana liderem klasyfikacji kanadyjskiej całych rozgrywek. Ivi już poprawił swój wynik z poprzedniej kampanii, a ponadto stał się najlepszym strzelcem w historii Rakowa na poziomie Ekstraklasy. 5-krotnie na listę strzelców wpisywali się Vladislavs Gutkovskis oraz Mateusz Wdowiak, który w grudniu zanotował serię 3 meczów z trafieniem. Łącznie gole dla Rakowa w rundzie jesiennej strzelało 14 zawodników. 

 

Najwięcej minut na boisku w minionej rundzie spędził kapitan Andrzej Niewulis (1530). Najwięcej występów zanotował natomiast Mateusz Wdowiak, który na placu gry pojawił się we wszystkich 19 meczach. Jeden mniej zaliczył Marko Poletanović. Łącznie o punkty dla Rakowa walczyło 29 zawodników. 

 

Strzelcy:

10 - Ivi López

5 - Vladislavs Gutkovskis, Mateusz Wdowiak

3 - Marcin Cebula

2 - Sebastian Musiolik, Andrzej Niewulis, 

1 - Tomáš Petrášek, Fran Tudor, Fábio Sturgeon, Zoran Arsenić, Ben Lederman, Milan Rundić, Wiktor Długosz, Marko Poletanović

 

Asystenci:

6 - Ivi López

5 - Fran Tudor

3 - Patryk Kun, Vladislavs Gutkovskis, 

2 - Ben Lederman, Giannis Papanikolaou

 

Czerwono-Niebiescy do gry po zimowej przerwie powrócą w niedzielę, 6 lutego, kiedy przy Limanowskiego 83 będą podejmować Wisłę Kraków. Wcześniej naszą drużynę czeka blisko 3-tygodniowy obóz w tureckim Belek. Więcej o przygotowaniach do rundy wiosennej znajdziecie: TUTAJ.