Podsumowanie rundy: napastnicy

W ostatniej odsłonie podsumowania pierwszej części sezonu prezentujemy statystyki naszych napastników.

Sebastian Musiolik - "Musiol" jesienią zanotował 24 występy, grając dokładnie 1181 minut. 25-latek zdobył 2 bramki w PKO BP Ekstraklasie, pokonując bramkarzy Lecha Poznań oraz Radomiaka Radom. 

 

Jakub Arak - 26-latek w pierwszej części sezonu wystąpił w 12 spotkaniach, 9-krotnie wchodząc z ławki rezerwowych. Nasz zawodnik pewnie wykorzystał 2 jedenastki w konkursie rzutów karnych w meczu o Superpuchar Polski z Legią oraz w europejskich pucharach przeciwko FK Suduva. 

 

Vladislavs Gutkovskis - Łotysz był najskuteczniejszy z wszystkich napastników Czerwono-Niebieskich. Popularny "Gutek" jesienią zdobył 5 bramek i zanotował 3 asysty w PKO BP Ekstraklasie, dołożył 1 trafienie w Fortuna Pucharze Polski oraz był autorem premierowego gola Rakowa w europejskich pucharach na wagę wyeliminowania Rubina Kazań.

 

Pedro Vieira - Młody Portugalczyk czeka na debiut w oficjalnym meczu pierwszej drużyny. Jesienią kilkukrotnie wspomógł nasz drugi zespół w rozgrywkach Zina IV Ligi, zdobywając 4 bramki. 

 

Alexandre Guedes - Portugalczyk trafił na Limanowskiego 83 w lipcu 2021 roku i wystąpił w 11 meczach, spędzając na boisku 394 minuty. W połowie grudnia umowa z 27-latkiem została rozwiązana za porozumieniem stron.