Podsumowanie rundy: napastnicy

W pierwszej części sezonu napastnicy Medalików zdobyli 11 bramek. Sprawdźcie statystyczne podsumowanie formacji ofensywnej naszej drużyny.

Sebastian Musiolik - "Musiol" w pierwszej części sezonu zanotował 15 występów. Czterokrotnie pojawiał się w wyjściowej jedenastce Medalików. 

 

Vladislavs Gutkovskis - Łotysz jesienią wystąpił w 23 meczach. Swoją pierwszą bramkę w tym sezonie zdobył na ligową inaugurację w starciu z Wartą Poznań. Łącznie w lidze trafiał do bramki pięciokrotnie, popisując się 4 golami w jednym meczu. "Gutek" do swojego strzeleckiego dorobku dorzucił bramkę w meczu z FC Astana. Ponadto zanotował dwie asysty, a w listopadzie został wybrany Piłkarzem Miesiąca PKO BP Ekstraklasy. 

 

Fabian Piasecki - "Piasek" na Limanowskiego trafił przed sezonem 2022/2023. Jesienią zanotował 21 występów. Swoją premierową bramkę w czerwono-niebieskich barwach zdobył w meczu ze Stalą Mielec. 27-latek strzelił łącznie 5 goli, w tym jednego w spotkaniu z Radomiakiem Radom, który aspiruje do bramki sezonu. Ponadto dorzucił 2 asysty.