Podsumowanie rundy: obrońcy

Czas na kolejny cykl statystyczny podsumowujący występy zawodników Rakowa Częstochowa w pierwszej części bieżącego sezonu. Tym razem przyjrzymy się obrońcom.

Tomáš Petrášek - Czeski obrońca jesienią wrócił do gry po długiej przerwie spowodowanej rehabilitacją po kontuzji kolana. "Peti" w pierwszej części sezonu zanotował 14 występów, z czego 11 w pełnym wymiarze czasowym, spędzając na boisku łącznie 1100 minut. 29-latek zdobył 1 bramkę w meczu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

 

Milan Rundić - Serb na Limanowskiego 83 trafił w czerwcu 2021 roku. W czerwono-niebieskich barwach ma obecnie na koncie 16 występów. Swoją debiutancką bramkę w Rakowie zdobył w starciu z Wartą Poznań, a jego celna próba w konkursie rzutów karnych przesądziła, że mogliśmy cieszyć się z Superpucharu Polski. 

 

Dominik Wydra - Austriak polskiego pochodzenia do Czerwono-Niebieskich dołączył przed sezonem 2021/2022. W Rakowie zanotował dotychczas 4 występy. W ostatnich miesiącach przechodził rehabilitację po kontuzji kostki. 

 

Andrzej Niewulis - Kapitan jesienią spędził na boisku 2302 minuty - najwięcej z wszystkich zawodników Rakowa. Na taki wynik złożyło się 25 występów, wszystkie w wyjściowym składzie, z czego 24 w pełnym wymiarze czasowym. W sierpniu w spotkaniu z belgijskim KAA Gent "Niewul" rozegrał 100 mecz w czerwono-niebieskich barwach, a ten jubileusz uświetnił golem. Łącznie w pierwszej części sezonu zdobył 4 bramki. 

 

Jordan Courtney-Perkins - Australijczyk trafił do Rakowa w lipcu 2021 roku. 19-latek zanotował dotychczas 3 występy w pierwszej drużynie, spędzając na boisku 96 minut. Ponadto zaliczył kilka występów w drugim zespole w Zina IV Lidze, 2-krotnie wpisując się na listę strzelców. Courtney-Perkins w październiku rozegrał także 2 pełne mecze w reprezentacji Australii U-23.

 

Zoran Arsenić - Chorwat dobrze zaaklimatyzował się w naszym klubie, czego efektem był definitywny transfer i kontrakt do 2026 roku. 27-latek zanotował w tym sezonie 19 występów, spędzając na boisku łącznie 1374 minuty. Wynik naszego obrońcy byłby jeszcze większy gdyby nie pechowe złamanie ręki w starciu z KAA Gent i kilkutygodniowa przerwa w grze. "Zori" zdobył w biężącej kampanii 1 bramkę, zamykając wynik spotkania w ostatnim meczu w 2021 roku z Jagiellonią Białystok.