Podsumowanie rundy: obrońcy

Czas na kolejny cykl statystyczny podsumowujący występy zawodników Rakowa Częstochowa w pierwszej części sezonu. Tym razem sprawdziliśmy, jak radzili sobie obrońcy Medalików.

Tomáš Petrášek - Czeski obrońca przez pierwsze miesiące sezonu 2022/2023 przechodził rehabilitację po kontuzji, której doznał na czerwcowym zgrupowaniu reprezentacji swojego kraju. "Peti" do gry wrócił 6 października w wyjazdowym spotkaniu z Piastem Gliwice. Łącznie 30-latek wystąpił w 6 spotkaniach. 

 

Milan Rundić - Serb był bardzo solidnym punktem defensywy Medalików. "Milo", dla którego jest to drugi rok w czerwono-niebieskich barwach, w pierwszej części zanotował 15 występów, w tym komplet meczów w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy UEFA. Serbski obrońca spędził dotychczas w tym sezonie 1209 minut na placu gry.  

 

Stratos Svarnas - Grek bardzo dobrze wprowadził się w drużynę Rakowa i ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną. 25-latek swój debiut w drużynie trenera Marka Papszuna zaliczył 28 lipca w stolicy Kazachstanu. Svarnas jesienią wystąpił łącznie w 21 spotkaniach, reprezentując Czerwono-Niebieskich przez 1912 minut. Grek dorzucił również 2 bramki oraz 3 asysty. 

 

Andrzej Niewulis - Pierwsza część sezonu była dla "Niewula" pechowa. Po kontuzji odniesionej jeszcze w poprzednim sezonie do gry wrócił w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej z Zagłębiem Lubin. Ponadto wystąpił w 3 spotkaniach drużyny rezerw, łapiąc rytm meczowy. 

 

Zoran Arsenić - Tak wiele, jak Chorwat w pierwszej części kampanii 2022/2023 w drużynie Rakowa nie zagrał nikt. "Zori" wystąpił w 25 meczach, z czego 24 w pełnym wymiarze czasowym. 28-letni obrońca przegapił tylko jeden mecz ligowy, w którym pauzował za kartki. Chorwacki defensor był prawdziwym szefem formacji obronnej Medalików, pełniąc również rolę kapitana. 

 

Bogdan Racovițan - Rumun znakomicie rozpoczał oficjalne granie w obecnym sezonie, strzelając swojego debiutanckiego gola w meczu o Superpuchar Polski przeciwko Lechowi Poznań. 22-latek jesienią rozegrał łącznie 10 meczów.