Podsumowanie rundy: pomocnicy

Kontynuujemy statystyczne podsumowanie pierwszej części sezonu w wykonaniu Medalików. Tym razem przyglądamy się naszym pomocnikom.

Gustav Berggren - Szwed do Rakowa trafił pod koniec lipca 2022 roku. Swój debiut w czerwono-niebieskich barwach zanotował 7 sierpnia w spotkaniu z Górnikiem Zabrze. Łącznie w pierwszej części sezonu wystąpił w 12 meczach. 

 

Fran Tudor - Chorwat w rundzie jesiennej wystąpił w niemal wszystkich spotkaniach Medalików. "Franiu" zanotował łącznie 24 występy w 26 meczach, spędzając na boisku 1942 minuty. 27-latek był bardzo ważnym ogniwem naszej drużyny, zdobywając 3 bramki oraz dorzucając 6 asyst, z czego 5 w samej Ekstraklasie. 

 

Ben Lederman - "Beniu" sezon 2022/2023 rozpoczął w wyjściowej jedenastce i był ważnym zawodnikiem środka pola. Niestety w meczu z Górnikiem Zabrze doznał zwichnięcia stawu barkowego, a jego powrót do gry trwał blisko 2 miesiące. 22-letni pomocnik jesienią rozegrał 14 meczów, w których zanotował 2 asysty. 

 

Ivi López - El Magico podobnie jak w poprzednich sezonach jest liderem Medalików, mając duży udział przy bramkach drużyny. Hiszpan we wszystkich rozgrywkach zdobył 10 bramek i dorzucił 7 asyst. Najlepszy zawodnik sezonu 2021/2022 w rundzie jesiennej wystąpił w 23 meczach, będąc na placu gry 1727 minut. 

 

Daniel Szelągowski - 20-latek w pierwszej części sezonu zanotował 5 występów w pierwszej drużynie. Ponadto rozegrał 4 mecze w zespole rezerw, zdobywając jedną bramkę. 

 

Mateusz Wdowiak - "Wdówka" w rundzie jesiennej zanotował 1225 minut, występując w 23 meczach. 26-latek dołożył solidną cegiełkę do dorobku bramkowego Medalików, pięciokrotnie wpisując się na listę strzelców. Dodatkowo po jego podaniach, koledzy z drużyny strzelili 4 gole. 

 

Patryk Kun - 27-latek w pierwszej części sezonu jako drugi po Zoranie Arseniciu przekroczył barierę 2000 minut, występując w 24 meczach, z czego w 23 w wyjściowej jedenastce. "Kunik" jesienią zdobył 2 bramki, pokonując bramkarzy Lechii Gdańsk oraz Lecha Poznań oraz dorzucił jedną asystę, wrzucając piłkę wprost na głowę Vladislavsa Gutkovskisa w spotkaniu z Wisłą Płock. 

 

Deian Sorescu - Rumun w bieżącym sezonie zanotował dotychczaas 15 występów. "Soare" zdobył dla Medalików 2 bramki, pokonując bramkarzy Stali Mielec oraz Zagłębia Lubin. Ponadto wykorzystał swoją szybkość w meczu z Koroną Kielce, kiedy wywalczył rzut karny, którego na bramkę zamienił Ivi, a Raków zgarnął ważne 3 punkty. 

 

Bartosz Nowak - Miniona runda była bardzo udana dla "Nowego", który na Limanowskiego 83 trafił w sierpniu 2022 roku. Swoją debiutancką bramkę w czerwono-niebieskich barwach zdobył w sierpniu przeciwko Jagiellonii Białystok. Łącznie na listę strzelców wpisywał się sześciokrotnie, a wszystko to w 19 meczach. 

 

Vladyslav Kochergin - Ukrainiec stał się bardzo ważnym elementem czerwono-niebieskiej układanki. "Vlad" jesienią wystąpił we wszystkich 26 meczach, spędzając na boisku 1657 minut. 26-letni pomocnik w lipcu strzelił premierowego gola w Rakowie w starciu z FC Astana, a łącznie zdobył 7 bramek i dorzucił asystę. 

 

Szymon Czyż - Młodzieżowiec Medalików bardzo dobrze wszedł w nowy sezon, notując kilka występów z rzędu w wyjściowym składzie. Jesienią pojawił się na placu gry 13 razy. Niestety "Czyżu" w meczu z Legią Warszawa doznał poważnej kontuzji zerwania więzadła krzyżowego przedniego i obecnie przechodzi rehabilitację. 

 

Giannis Papanikolaou - Grek ma za sobą bardzo udany czas. "Papa" wystąpił w 25 meczach, z czego 22 w podstawowym składzie, spędzając na boisku 1889 minut. Jego dobra postawa skutkuje regularnymi powołaniami do reprezentacji Grecji. 

 

Wiktor Długosz - "Długi" w minionej rundzie wystąpił w 15 meczach, z czego 10 w rozgrywkach Ekstraklasy. 22-latek zanotował asystę w spotkaniu z Wisłą Płock, kiedy po indywidualnej akcji podawał do Bartosza Nowaka. 

 

Marcin Cebula - "Cebul" w pierwszej części sezonu ani razu nie pojawił się na boisku. We wrześniu przeszedł zabieg nerwu w biodrze w klinice we Włoszech, po którym rozpoczął indywidualne treningi. Mocno trzymamy kciuki za Marcina i jego powrót na boisko w rundzie wiosennej. 

 

Valeriane Gvilia - Gruzin jesienią rozegrał 4 mecze, wszystkie w podstawowej jedenastce. Niestety doświadczony pomocnik musiał przejść zabieg artroskopii kolana, w związku z czym był wykluczony z gry przez ostatnie tygodnie.