Podsumowanie rundy wiosennej 2018/2019 Rakowa U16

To był bardzo udana wiosna dla Rakowa Częstochowa U16! Nasza drużyna w imponującym stylu odniosła zwycięstwo w II lidze wojewódzkiej w kategorii juniora młodszego.

Trener Filip Raczkowski i jego podopieczni rywalizowali w północnej grupie II lidze wojewódzkiej w kategorii juniora młodszego. Nasza drużyna w 14 meczach odniosła aż 11 zwycięstw i zdobyła mistrzostwo ligi. Raków U16 zakończył sezon z dorobkiem 36 punktów, mając 8 “oczek” przewagi nad drugim w tabeli Ruchem Chorzów. W przyszłym sezonie “Czerwono-Niebieskich” czekają nowe wyzwania, związane z grą w I lidze. 

Nasza drużyna zdobyła aż 42 gole w 14 meczach, co daje imponującą średnią 3 bramek strzelonych na mecz! Jednocześnie, Raków  był bardzo pewny w defensywie, bo w przeciągu całego sezonu stracił zaledwie osiem bramek. 

Najlepszym strzelcem Rakowa U16 (biorąc pod uwagę bramki zdobyte w meczach mistrzowskich, w grach kontrolnych, reprezentacji MZPN oraz reprezentacja Polski) był Kamil Chiliński, który aż 18 razy wpisywał się na listę strzelców. Tuż za nim byli Szymon Cuber (12 goli) oraz Adrian Krysik i Oliwier Kucharczyk (7 trafień).

Najwięcej asyst dla zespołu zanotował Tobiasz Kubik - 6. Pięciokrotnie drogę do bramki rywala otwierał kolegom Jakub Cierpiał, a trzykrotnie Szymon Cuber i Oskar Wilk.

Barwy Rakowa U16 w sezonie 2018/2019 reprezentowali: Jakub Mądrzyk, Krystian Szymocha, Eryk Kuszaj, Dawid Błasik, Mateusz Wójcik, Jakub Cierpiał, Bartłomiej Bednarek, Jakub Bęben, Mateusz Nowak, Oliwier Kucharczyk, Mateusz Cichuta, Maks Wochnik, Tobiasz Kubik, Adrian Krysik, Oskar Wilk, Adam Zubrzycki, Szymon Cuber, Kamil Chiliński, Oskar Dul, Mateusz Kaczmarek, Oskar Krzyżak, Dawid Kucharczyk, Jakub Skupień, Miłosz Rogula, Marcel Gruner, Kacper Trelowski i Adam Wojciechowski.

u16 tabelka 600