Podsumowanie rundy: wypożyczeni

W ostatniej odsłonie podsumowania rundy jesiennej sezonu 2022/2023 prezentujemy statystyki zawodników wypożyczonych z Rakowa.

Pedro Vieira - Portugalczyk przebywa na wypożyczeniu w Resovii Rzeszów. W barwach zespołu ze stolicy Podkarpacia zanotował dotychczas 13 występów - 10 w Fortuna 1. Lidze i 3 w Pucharze Polski. Vieira zdobył łącznie dwa gole. 20-latek pokonywał bramkarzy Ruchu Chorzów i Cracovii. Ponadto zanotował jedną asystę. 

 

Oskar Krzyżak - Młody obrońca na początku sezonu rozegrał 3 mecze w rezerwach Medalików, a następnie udał się na wypożyczenie do Skry Częstochowa. "Krzyżu" udanie rozpoczął występy na zapleczu Ekstraklasy, zdobywając bramkę w meczu z Resovią Rzeszów. Łącznie jesienią zanotował 3 występy. Tych byłoby znaczniej więcej, lecz 20-latek w październiku doznał urazu kolana i musiał przejść zabieg, po którym czekała go dłuższa rehabilitacja. 

 

Jakub Mądrzyk - 18-letni golkiper pierwszą część sezonu spędził na wypożyczeniu w Stomilu Olsztyn. Wychowanek Rakowa podczas rundy jesiennej był pewnym punktem zespołu z Warmii. Mądrzyk wystąpił we wszystkich 19 meczach eWinner II Ligi, zachowując 7 czystych kont. 

 

Jordan Courtney-Perkins - Australijczyk został wypożyczony do swojego macierzystego klubu - Brisbane Roar FC. "Jordi" wystąpił w 5 meczach A-League, dwukrotnie zachowując czyste konto. Ekipa naszego obrońcy rozegra w tym roku jeszcze 2 spotkania. W piątek, 23 grudnia zmierzy się z Melbourne Victory, a tydzień później z Western United FC. 

 

Fot. Stomil Olsztyn