Podsumowanie sezonu Akademii cz.1

Pierwsza część podsumowania sezonu Akademii dotyczyć będzie jej najstarszych drużyn. Sprawdzimy, jak radziły sobie rezerwy, a także zespoły U-19 oraz U-17.

Raków II 

 

Dla drugiej drużyny Rakowa kolejny rok z rzędu celem był awans do III Ligi. W tym sezonie ów upragniony cel został osiągnięty. Czerwono-Niebiescy najpierw pewnie wygrali swoją grupę Zina IV Ligi, w 30 meczach zdobywając 80 punktów. Bilans Rakowa, to: 26 zwycięstw, 2 remisy, 2 porażki. Podopieczni Tomasza Kuźmy osiągnęli także najlepszą różnicę bramek. Zdobyli ich w fazie zasadniczej 99, tracąc tylko 20.  

 

Aby awansować, Czerwono-Niebiescy potrzebowali przebrnąć przez jeszcze jeden etap: baraże. Etap, na którym rok temu "odpadli" w dwumeczu z Odrą Wodzisław. W bieżącym sezonie rywalem Rakowa II były rezerwy GKS-u Tychy. W pierwszym meczu nasza drużyna pokonała u siebie GKS II Tychy 1:0 po bramce Oziębały. W rewanżu przez długi czas było 0:0, lecz w piorunującej końcówce Czerwono-Niebiescy strzelili trzy gole i przypieczętowali awans do III Ligi.  

 

W przyszłym sezonie drużyna prowadzona przez Tomasza Kuźmę będzie beniaminkiem III Ligi, grupy 3. Rywalami Rakowa II będą zespoły z województw: śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego. 

 

 

Raków U-19 

 

Podopieczni Marcina Salamona mają za sobą debiutancki sezon na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów. Czerwono-Niebiescy mogą być przede wszystkim zadowoleni z niezwykle udanej rundy jesiennej, którą jako beniaminek ukończyli na 4. miejscu w tabeli. Na wiosnę juniorzy starsi nie utrzymali aż tak wysokiej dyspozycji, lecz spokojnie zapewnili sobie byt w Centralnej Lidze Juniorów, kończąc ligowe zmagania na 11. pozycji. 

 

Zawodnikom Marcina Salamona w debiutanckim sezonie na poziomie CLJ gratulujemy przede wszystkim utrzymania w lidze. Dla Czerwono-Niebieskich była to długa, pełna nowości kampania. Drużyna Rakowa U-19 w minionym sezonie CLJ wygrała 10 spotkań, 7 zremisowała, a przegrała 13. Czerwono-Niebiescy zdobyli przy tym 50 bramek, tracąc 55. W przyszłym sezonie zespół Rakowa będzie walczył o każdy punkt, aspirując z pewnością do walki o najwyższe cele. 

 

Raków U-17 

 

Drużyna prowadzona przez Adama Studnickiego zajęła w rundzie jesiennej 2. miejsce, ustępując nieznacznie Zagłębiu Lubin. Czerwono-Niebiescy wygrali 10 z 14 meczów i zdobyli 33 punkty, lecz Zagłębie okazało się o 4 punkty lepsze. Celem na wiosnę było zwycięstwo w grupie C, aby móc włączyć się do walki o medale Mistrzostw Polski.  

 

Scenariusz rundy wiosennej był niemalże identyczny, jak jesiennej. Raków U-17 również wygrał 10 meczów, a Zagłębie Lubin ponownie okazało się lepsze o 4 punkty. Podopieczni Adama Studnickiego byli najskuteczniejszą drużyną w lidze, zdobywając 50 goli przy utracie 21. Wygrali także wszystkie mecze na własnym boisku. Najwygodniejszym rywalem dla Czerwono-Niebieskich okazała się Miedź Legnica, której piłkarze Rakowa U-17 wpakowali w dwumeczu łącznie 16 goli! Złożyły się na to: 8:3 na wyjeździe oraz 8:1 przy #L83. 

 

Walka o zwycięstwo w grupie C trwała do ostatniej kolejki. W tej, Zagłębie Lubin grało derbowy mecz ze Śląskiem Wrocław, Raków natomiast potrzebował wywieźć trzy punkty z Sosnowca. Różnica między czołową dwójką wynosiła tylko punkt i przy odpowiednich rezultatach, to zawodnicy trenera Studnickiego mogli wygrać grupę C i znaleźć się w sferze medalowej. 

 

Niestety Raków po dramatycznym meczu przegrał z Zagłębiem Sosnowiec, a Miedziowi pokonali Śląsk Wrocław 2:1. Walkę o Mistrzostwo Polski pozostaje zatem odłożyć na kolejny sezon. Drużynie U-17 należą się jednak wielkie brawa za efektowną grę i bardzo dobry, regularny sezon.