Podsumowanie sezonu Akademii, cz. 2

W drugiej części podsumowania przejdziemy do rezultatów osiąganych przez zespoły U-16, U-15 oraz U-14.

Raków U-16 

 

Podopieczni Michała Mizgały z powodzeniem rywalizowali w 1. lidze wojewódzkiej B1 (rocznik 2006), w której uplasowali się na 5. pozycji. W 30 spotkaniach zespół Medalików odniósł 17 zwycięstw, trzykrotnie zremisował i 10 razy schodził z boiska pokonany. Zawodnicy Rakowa U-16 zdobyli w ten sposób 54 punkty. Bilans bramkowy drużyny to 67 goli zdobytych i 54 stracone.  

 

Nadchodzący sezon przyniesie Medalikom urodzonym w 2007 roku nowe wyzwanie. Rocznik prowadzony przez trenera Michała Mizgałę zagra w Centralnej Lidze Juniorów U-17. 

 

Raków U-15 

 

Trampkarze Rakowa na wiosnę osiągnęli identyczny wynik, jak jesienią. Podopieczni Piotra Lenartowskiego zajęli 2. miejsce w grupie C Centralnej Ligi Juniorów U-15, ustępując Śląskowi Wrocław. Drużyna Rakowa U-15 w czternastu wiosennych meczach wywalczyła 33 punkty, tracąc do wrocławian 5 “oczek”. Medaliki wiosną przegrali trzy spotkania. Dwukrotnie lepszy okazał się Śląsk Wrocław, nasz zespół wrócił również bez punktów z Lubina. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Piotra Lenartowskiego zdobyli 41 bramek, a stracili 17. 

 

Wierzymy, że kolejny rocznik spisze się w rozgrywkach CLJ U-15 równie dobrze.

 

Raków U-14 

 

Gracze urodzeni w roku 2009 w minionym sezonie rywalizowali w 1. lidze wojewódzkiej C1, czyli przeznaczonej dla chłopców o rok starszych. Drużyna prowadzona przez Jarosława Toborka jesienią zajęła w lidze 3. miejsce, a wiosną uplasowała się o jedną pozycję niżej. Zawodnicy Rakowa U-14 w rundzie wiosennej zdobyli 30 punktów - o trzy więcej, niż jesienią. Złożyło się na to 9 wygranych, 3 remisy i 6 porażek. W wiosennych zmaganiach podopieczni trenera Toborka pokonali bramkarzy rywali 59 razy, co stanowi drugi wynik w stawce. Nieco gorzej wyglądała gra obronna Medalików, którzy w 18 meczach stracili 37 bramek. 

 

W kolejnym sezonie drużyna z rocznika 2009 rywalizować będzie w Centralnej Lidze Juniorów U-15.