Podsumowanie sezonu Akademii cz.3

W tej części podsumowania opiszemy, jak wyglądał sezon drużyn U-13, U-12, a także U-11. Wszystkie zespoły grały w ligach, w których mogą występować starsze roczniki.

 

U-13* 

 

Podopieczni Wojciecha Marczyka na wiosnę występowali w I lidze wojewódzkiej Trampkarzy Młodszych. Czerwono-Niebiescy poradzili sobie z grą w starszym roczniku i utrzymali się na tym poziomie rozgrywek, co było bardzo dużym sukcesem. Gracze Akademii urodzeni w 2009r. w 14 meczach wywalczyli 18 punktów, wyprzedzając w tabeli zespoły Górnika Zabrze i GKS-u Tychy. 

 

Na dorobek punktowy Czerwono-Niebieskich złożyło się: 5 zwycięstw, 3 remisy i 6 porażek. Piłkarze Rakowa U-13 zdobyli w rundzie wiosennej 30 bramek, tracąc 32. Ponadto, w grach kontrolnych z drużynami ze swojego rocznika, podopieczni Wojciecha Marczyka w roku 2022 nie przegrali ani jednego meczu. 

 

W nadciągającym sezonie drużyna ta stanie się zespołem U-14 i również grać będzie w rozgrywkach, w których dopuszczony do gry jest starszy rocznik. 

 

 

 

U-12* 

 

Zespół Rakowa U-12 na wiosnę grał w lidze wojewódzkiej Młodzików D1, do której awansował jesienią. Podopieczni Jarosława Toborka nie odstawali od starszych rywali, lecz do utrzymania niestety zabrakło kilku punktów. Czerwono-Niebiescy zajęli przedostatnią – 7. pozycję w lidze, wyprzedzając z dorobkiem 13 punktów Odrę Wodzisław. Młodzicy Rakowa wygrali 4 mecze, 1 zremisowali, a pozostałe 9 przegrali. Bilans bramkowy drużyny Rakowa U-12, to: 20 goli strzelonych, 41 straconych. 

 

W nowym sezonie drużyna grać będzie w I lidze wojewódzkiej Trampkarzy Młodszych, gdzie celem będzie również walka o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. 

 

 

 

U-11* 

 

Zawodnicy trenera Pawła Nocunia rywalizowali w rundzie wiosennej w III Lidze Wojewódzkiej Młodzik D2. Czerwono-Niebiescy wygrali rozgrywki z siedmioma punktami przewagi nad Victorią Częstochowa. Na czternaście rozegranych meczów zanotowali trzynaście zwycięstw i jedną przegraną. Gracze z rocznika 2011 byli najskuteczniejszą drużyną w stawce, zdobywając 101 goli. Stracili ich tylko 16, co jest również najlepszym wynikiem w lidze.  

 

W następnym sezonie zawodnicy z rocznika 2011 zagrają w II Lidze Wojewódzkiej Młodzików D1. 

 

 

 

* - drużyny występują w ligach, gdzie mogą występować zespoły ze starszych roczników.