Podsumowanie sezonu Akademii, cz. 3

W kolejnej części podsumowania minionych rozgrywek dowiecie się, jak spisały się drużyny Rakowa U-13, U-12 oraz U-11.

Raków U-13 

 

Zespół prowadzony przez Wojciecha Marczyka zajął 4. pozycję w II lidze wojewódzkiej trampkarzy C2 przeznaczonej dla chłopców z rocznika 2009. W rywalizacji ze starszymi o rok zawodnikami drużyna Rakowa U-13 zdobyła w 14 meczach 22 punkty, na co złożyło się 7 wygranych, remis i 6 porażek. Podopieczni trenera Marczyka sporo strzelali, ale też sporo tracili. Dzięki temu uzyskali bilans bramkowy wynoszący 54 gole zdobyte i 35 straconych.  

 

Tym samym Medaliki osiągnęli wynik bardzo zbliżony do poprzedniej rundy. Jesienią zespół Rakowa U-13, zdobywszy 18 punktów, uplasował się na tej samej pozycji. 

 

Raków U-12 

 

Drużyna Rakowa U-12 z dobrym skutkiem rywalizowała w II lidze wojewódzkiej młodzików D1. Podopieczni Przemysława Kamińskiego zakończyli sezon na 2. miejscu, ustępując jedynie GKS-owi Katowice. Katowiczanie w finalnym rozrachunku okazali się lepsi o 6 punktów. Gracze Rakowa urodzeni w 2011 roku w rozegranych wiosną 14 grach wywalczyli 27 oczek. Medaliki wygrali 9 meczów, a przegrali pozostałe 5. Zespół trenera Kamińskiego stracił tylko 17 bramek, strzelając przy tym 45.  

 

Dla podopiecznych Przemysława Kamińskiego runda wiosenna była lepsza od jesiennej, w której zdobyli 19 punktów. Pierwszy etap kampanii 2022/2023 drużyna Rakowa U-12 zakończyła na 5. pozycji w stawce. 

 

Raków U-11 

 

Gracze Rakowa z rocznika 2012 zaliczyli bardzo udany sezon, szczególnie patrząc przez pryzmat udziału w turniejach i pucharach. W rozgrywkach ligowych drużyna prowadzona przez Pawła Nocunia uplasowała się na najniższym stopniu podium I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych D2. Zespół w trakcie piłkarskiej wiosny zainkasował w 18 spotkaniach 35 punktów. Medaliki zanotowali 11 zwycięstw, 2 remisy i 5 porażek. Bilans bramkowy Rakowa U-12 to 65 trafień do 42 goli straconych. 

 

Pucharowa dyspozycja podopiecznych trenera Nocunia była znakomita. Młodzicy Rakowa wygrali łącznie 5 turniejów, w tym dwa z cyklu Pro-Turnieje.pl. W czterech innych pucharach uplasowali się na podium. Najbardziej prestiżowa była wygrana w Salt Mine Cup rozgrywanym w Myślenicach. Medaliki w drodze po trofeum pokonali wówczas takie firmy, jak choćby Atletico Madryt i Sporting Lizbona. Niewiele zabrakło Rakowowi U-11 do wygranej w niemieckim Intan Cup. W tym turnieju drużyna z rocznika 2012 przegrała finałową batalię z Borussią Dortmund po serii rzutów karnych. 

 

Fot. Łukasz Haraźny, Pro-Turnieje.pl