Podsumowanie sezonu Akademii cz.5

Przed nami ostatnia część podsumowania sezonu Akademii. W części tej przyjrzymy się rezultatom drużyny kobiet.

 

Sekcja kobieca została utworzona w Rakowie w lipcu 2021 roku. W ciągu niecałych 12 miesięcy działalności, może pochwalić się już kilkoma sukcesami. W klubie trenuje ponad dwadzieścia dziewczyn, podzielonych na dwie grupy wiekowe w rocznikach 2009-2014. W planach sekcji kobiecej figuruje między innymi utworzenie drużyny seniorskiej.  

 

Aby zadbać o jeszcze większy rozwój, koordynator sekcji kobiecej – trener Magdalena Kapała – zgłosiła zawodniczki do dwóch lig. Czerwono-Niebieskie dziewczyny rywalizowały zarówno w Śląskiej Lidze Młodziczek U-13, jak i II Lidze Okręgowej Orlik E1, gdzie przyszło im mierzyć się z chłopcami z roczników 2011-2012. W obu rozgrywkach drużyna kobieca zaliczyła bardzo udany debiut. Do grona sukcesów sekcji kobiecej należą również powołania na zgrupowania kadry Śląskiego ZPN dla Nadii Szczukockiej. 

 

 

 

Śląska Liga Młodziczek U-13 

 

Podopieczne treneek: Magadleny Kapały i Żanety Powroźnik zakończyły sezon na 4. miejscu, tracąc jedynie dwa “oczka” do trzeciej Skry Częstochowa. Dziewczyny w debiutanckim sezonie rozegrały 24 mecze, z których 14 wygrały, 3 zremisowały i 7 przegrały. Pozwoliło to zapisać im na koncie łącznie 45 punktów.  Zawodniczki Rakowa dysponowały trzecią ofensywą w lidze, zdobywając 93 bramki. Straciły ich przy tym 64. 

 

 

 

II Liga Okręgowa Orlik E1 

 

Dziewczęta rywalizowały na równym poziomie także z chłopcami. We wiosennej rundzie ligi Orlik E1, zawodniczki Rakowa zdobyły 25 punktów w 14 meczach, dzięki czemu zakończyły sezon na trzecim miejscu w grupie. Czerwono-Niebieskie zdobyły 91 goli, a straciły 63. Ich bilans gier, to: 8 zwycięstw, remis i 5 porażek. W tabeli grupy, przed Rakowem znaleźli się tylko chłopcy ze Sporting Football Academy Lubliniec oraz Orlika Blachownia.  

 

Młodsza z grup trenowanych przez trenerki Kapałę i Powroźnik nie uczestniczyła jeszcze w lidze. Zawodniczki z tej grupy brały jednak udział w turnieju Silesia Cup reprezentując podokręg częstochowski. Dziewczęta wygrały rozgrywki w kategorii U-10, pięć z nich zagrało w finale.