Podsumowanie sezonu Akademii, cz. 5

W ostatniej części podsumowania przyjrzymy się, jak w minionej kampanii funkcjonowała sekcja kobiet.

Raków Częstochowa (K) 

 

Drużyna seniorek prowadzona przez trenerkę Martę Mikę zwyciężyła w rozgrywkach śląskiej Keeza IV ligi kobiet. Piłkarki Rakowa rywalizowały w grupie I, którą wygrały z dorobkiem 34 punktów. Drużyna zanotowała 11 zwycięstw i remis. W barażowym dwumeczu zawodniczki Rakowa pokonały UKKS Istebną i wywalczyły awans do III ligi.  

 

Kolejne inwestycje w poziom seniorski nie będą dokonywane. 

 

 

Raków U-15 (K) 

 

Podopieczne Magdaleny Kapały i Justyny Wójcik w minionym sezonie toczyły zmagania w Śląskiej Lidze Trampkarek U-15, w której uplasowały się na najniższym stopniu podium. Trampkarki zdobyły 36 punktów, dwunastokrotnie wygrywając swoje mecze. W pozostałych siedmiu grach zawodniczki Rakowa uznały wyższość rywalek. Piłkarki Rakowa zanotowały 77 trafień przy 51 bramkach straconych. 

 

Warto również wyszczególnić sukcesy indywidualne Nadii Szczukockiej, która otrzymała zaproszenia na Jesienną i Zimową Akademię Młodych Orłów oraz została powołana do kobiecej reprezentacji Polski U-15. 

 

 

Raków U-13 (K) 

 

Zawodniczki z rocznika 2010 i młodsze zakończyły rozgrywki Śląskiej Ligi Młodziczek U-13 na 2. miejscu, ustępując tylko drużynie Mitechu Żywiec. Prowadzone przez duet trenerek młodziczki Rakowa w 22 rozegranych spotkaniach wywalczyły 52 punkty. Na koncie drużyny znalazło się 17 zwycięstw, remis i 4 porażki. Piłkarki Rakowa zdobyły aż 116 bramek, tracąc 48.  

 

 

Raków U-11 (K) 

 

W najmłodszej z kategorii sekcji kobiecej dziewczęta mają za sobą sezon pełen grania. Współzawodniczyły w Śląskiej Lidze Orliczek U-11 oraz z chłopcami w Lidze Żaków. Rozgrywki miały formę turniejową i nie były prowadzone klasyfikacje.  

 

Reasumując, dla wszystkich drużyn kobiecych sezon 2022/23 był udany. Zawodniczki uczyniły spore postępy indywidualnie, a zespoły sekcji kobiecej Rakowa dołączyły do ligowych czołówek.