Podsumowanie sezonu: Bramkarze

Rozpoczynamy cykl statystycznych podsumowań występów zawodników Rakowa w sezonie 2021/2022. Na początek przyjrzymy się bramkarzom Czerwono-Niebieskich.

Vladan Kovačević - "Kova" w swoim pierwszym sezonie w barwach Rakowa szybko pokazał swoją wartość. Bośniak był jednym z bohaterów meczu o Superpuchar Polski z Legią Warszawa, a następnie swoimi interwencjami i bronionymi jedenastkami doprowadził Czerwono-Niebieskich do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA, notując w tych rozgrywkach 5 meczów bez straconej bramki. 24-latek został wybrany najlepszym bramkarzem sezonu PKO BP Ekstraklasy, gdzie zachował jedenaście czystych kont, co było najlepszym wynikiem w lidze. Kovačević łącznie rozegrał 34 mecze, szesnastokrotnie zachowując czyste konto. 

 

Kacper Trelowski - nasz wychowanek do bramki pierwszej drużyny wszedł 8 sierpnia 2021 roku w meczu z Wisłą Kraków i zaliczył imponujący debiut, przyczyniając się do zwycięstwa Czerwono-Niebieskich. "Trelu" w minionym sezonie wystąpił we wszystkich meczach Rakowa w Fortuna Pucharu Polski, gdzie zanotował bardzo udane występy, a trzykrotnie zachowywał czyste konto. Ponadto 18-latek rozegrał siedem spotkań w Ekstraklasie, gdzie również kończył trzy mecze bez straty gola. Trelowski łącznie wystąpił w 13 meczach.