Podsumowanie sezonu: Bramkarze

Rozpoczynamy cykl statystycznych podsumowań występów zawodników Rakowa w sezonie 2022/2023. Na początek przyjrzeliśmy się bramkarzom Medalików, którzy zachowali 27 czystych kont.

Vladan Kovačević - "Kova" drugi sezon z rzędu potwierdził swoją wartość i wysoką formę. 25-latek rozegrał w minionym sezonie łącznie 32 mecze, w których dziewiętnastokrotnie zachował czyste konto. Vladan został wybrany najlepszym Bramkarzem Sezonu w PKO BP Ekstraklasie, w której 16 meczów kończył bez straconej bramki. Ponadto w rundzie jesiennej zanotował kapitalną serię - 738 minut bez straconego gola, za co otrzymał nagrodę Numeru Sezonu.

 

Kacper Trelowski - Nasz wychowanek w kampanii 2022/2023 zanotował łącznie 14 występów, na które złożyły się 3 spotkania w eliminach Ligi Konferencji Europy UEFA, 6 meczów PKO BP Ekstraklasy oraz 5 w Fortuna Pucharze Polski. "Trelu" łącznie ośmiokrotnie zachował czyste konto, a w rozgrywkach Pucharu Polski żaden z rywali nie zdołał go pokonać. Ponadto 19-latek regularnie był powoływany do młodzieżowej reprezentacji Polski. 

  

Jakub Rajczykowski - Najmłodszy zawodnik w stawce bramkarzy Rakowa w tym sezonie wystąpił w 16 meczach III ligi w zespole rezerw oraz w 7 spotkaniach Centralnej Ligi Juniorów U-19. "Rajczu" łącznie zachował 9 czystych kont. Nasz młody bramkarz kilkukrotnie otrzymał również powołania do reprezentacji Polski do lat 18. 

 

Xavier Dziekoński - 19-latek na Limanowskiego trafił w letnim okienku transferowym. W minionym sezonie występował najczęściej w drużynie rezerw, gdzie rozegrał 9 meczów w rozgrywkach III ligi. W 5 z nich kończył spotkania bez straconej bramki. Rundę wiosenną spędził na wypożyczeniu w Garbarni Kraków.