Podsumowanie sezonu cz.1 [bramkarze]

W zakończonym niedawno sezonie 2018/2019 Nice 1 Ligi bramki Rakowa strzegło trzech golkiperów. 

Najwięcej występów zanotował Mateusz Lis. 21-letni zawodnik ma 18 występów, w których czterokrotnie zachował czyste konto. Łącznie Lis na boiskach przebywał 1620 minut. Ta liczba mogłaby być większa, gdyby nie kontuzja jakiej doznał w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Mateusz wraz z końcem rozgrywek pożegnał się z Rakowem i od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Wisły Kraków. 

Rundę wiosenną w bramce rozpoczął pozyskany przed drugą częścią sezonu z Legii Warszawa Jakub Szumski. 26-latek zagrał w 10. meczach (dwukrotnie nie pozwalając przeciwnikom na strzelenie gola). 

Trzecim bramkarzem, który występował w czerwono-niebieskiej koszulce w bramce Rakowa był Mateusz Kos, który bronił w sześciu meczach. Łącznie na boisku spędził 520 minut i raz zachował czyste konto. W kadrze pierwszej drużyny znajdował się także Filip Wichman, jednak ten zawodnik nie przebił się do składu i występował w czwartoligowych rezerwach. Zarówno z Kosem, jak i Wichmanem kończące się kontrakty nie zostały przedłużone. 

Ostatecznie w 34. spotkaniach Raków stracił 40 goli (10 z rzutów karnych), co daje 1.17 bramki straconej na mecz.