Podsumowanie sezonu cz. 2 [obrońcy]

Dzisiejsze podsumowanie będzie dotyczyło formacji obronnej. Nasza drużyna w 34 meczach Nice 1 Ligi straciła 40 bramek. W sumie w defensywie czerwono-niebieskich wystąpiło 7 obrońców.

Podsumowanie zaczniemy od tego, który rozegrał w sezonie 2017/18 najwięcej meczów w naszej drużynie. Andrzej Niewulis, bo o nim mowa zagrał w 33 meczach. 2296 to liczba minut, którą nasz defensor spędził na boisku. Warta odnotowania jest bardzo dobra skuteczność Andrzeja. Strzelił 6 bramek, co czyni go drugim najskuteczniejszym zawodnikiem naszego zespołu. 55, to średnia liczba podań na mecz, które wykonał Niewulis, ze skutecznością 85,8%.

Drugim obrońcą z największą ilością minut (2296) jest Łukasz Góra. Popularny „Szaszek” zagrał w 28. meczach. Łukasz faulował rywali 31 razy oraz sam był 18 razy poszkodowany w pojedynku z przeciwnikiem. Średnia liczba przechwytów w przeliczeniu na 90 minut to 6,4. Góra zobaczył w tym sezonie 12 żółtych kartoników oraz jeden raz został usunięty z boiska po czerwonej kartce.

Artem Rakhmanov przybył do naszego zespołu przed rundą wiosenną. Rosły Białorusin rozegrał w czerwono-niebieskiej koszulce 12 meczów co przełożyło się na 1005 minut spędzonych na boisku. Artem 14 razy faulował rywali i… on sam nie był faulowany ani razu! Obrońca ten raz pokonał bramkarza rywali, a było to na Limanowskiego, gdzie w 5 minucie meczu zdobył gola z Ruchem Chorzów. 60,6%, to wynik wygranych pojedynków powietrznych przez Rakhmanova.

Następnym zawodnikiem, który występował w ubiegłym sezonie w Rakowie jest Tomas Petrasek. Mierzący 199 cm wzrostu zawodnik rozegrał w naszych barwach 12 meczów. Wszystkie w rundzie jesiennej. Czech nabawił się kontuzji, która wyeliminowała go z pozostałej części sezonu. W spotkaniach, które udało się rozegrać Tomkowi, zdobył on 5 goli. Średnio na mecz walczył 15,4 razy w pojedynku powietrznym ze skutecznością 76,3%. Odnotujmy również przechwyty, których w przeliczeniu na 90 minut było 10,7.

Lukas Duriska rozegrał 9 meczów, w których uzbierał 688 minut. Słowak jest jedynym obrońcą w naszej drużynie, który… był więcej razy faulowanyb(10) niż on sam faulował (9). Niestety „Duri”, podobnie jak „Peti” występował na boisku tylko jesienią. 6 października 2017 roku obrońca Rakowa podczas sparingu z Zagłębiem Sosnowiec zerwał przednie więzadło krzyżowe w prawym kolanie. Warto zauważyć, że Lukas był w osiemnastce meczowej w ostatnim meczu sezonu z Pogonią Siedlce.

Kolejnym obrońcą jest Kamil Kościelny. Były zawodnik Wigier Suwałki dołączył do naszego zespołu przed rundą wiosenną. Kamil w barwach Rakowa wystąpił 4-krotnie. W sumie uzbierał 201 minut na placu gry. Średnio nasz zawodnik wykonuje 73,5 podań na mecz(najwięcej spośród wszystkich obrońców) ze skutecznością wynoszącą 84,4%.

Ostatnim obrońcą, który występował w barwach Rakowa jest Daniel Boateng – obecnie zawodnik Olimpii Grudziądz. Daniel w koszulce czerwono-niebieskich wystąpił w 9 meczach (526 minut). Na swoim koncie uzbierał 5 żółtych kartek. 11 razy faulował i jeden raz sam był poszkodowany.