Podsumowanie sezonu cz. 3 [pomocnicy]

Czas spojrzeć na naszych pomocników, którzy reprezentowali drużynę Rakowa w sezonie 2017/18. W ubiegłych rozgrywkach w tej formacji wystąpiło 15 zawodników (wliczamy zawodników grających jako wahadłowych, środkowych i na pozycji numer ‘10’).

Podsumowanie zaczniemy od naszego kapitana – Rafała Figla. Pomocnik z numerem 7 na plecach zagrał w ubiegłym sezonie w 29 meczach (2426 minut). Popularny „Figo” strzelił jedną bramkę oraz miał najwięcej asyst w całej Nice 1 Lidze, bo aż 9. Rafał wykonywał średnio 92 podania na mecz z dokładnością 83%.

Kolejnym zawodnikiem jest Jakub Łabojko. Młodzieżowy reprezentant Polski wystąpił w koszulce Rakowa w 30 spotkaniach i uzbierał łącznie 2285 minut. Kuba strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty. Był też ustawiany jako jeden z trójki środkowych obrońców. Stoczył średnio 14 pojedynków na mecz ze skutecznością 54,3%. Obejrzał również 10 żółtych kartek – najwięcej ze wszystkich pomocników Rakowa.

Igor Sapała, który jest wypożyczony z Piasta Gliwice, uzbierał na swoim koncie 16 meczów (1273 minut). Zdobył 1 gola oraz zaliczył 1 asystę. Igor wykonywał średnio 58 podań na mecz z dokładnością 84,4%. Sędziowie 7 razy ukarali go żółtymi kartkami oraz raz zobaczył kartkę koloru czerwonego.

Jednym z wahadłowych był Karol Mondek. Słowak rozegrał 26 spotkań w czerwono-niebieskiej koszulce. Karol strzelił 4 gole oraz zanotował jedną asystę. Obejrzał 4 żółte kartki. Zawodnik ten stoczył średnio 16 pojedynków na mecz ze skutecznością 47,7%.

Następnym zawodnikiem będzie Piotr Malinowski. Wychowanek naszego klubu wystąpił w 33 spotkaniach (2958 minut) Nice 1 Ligi w sezonie 2017/18. „Malina” strzelił 2 gole oraz zaliczył 6 asyst. Był najczęściej faulowanym pomocnikiem w naszym zespole. Rywale naginali przepisy na Piotrku aż 55 razy. Nasz zawodnik wykonał 50 kluczowych podań, co daje średnio 1,6 podania na mecz.

Hubert Tomalski, który w przyszłym sezonie nie będzie już reprezentował barw Rakowa, rozegrał w ubiegłych rozgrywkach 22 mecze (1253 minuty). Czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców. „Tomal” stoczył średnio 15 pojedynków na mecz ze skutecznością 44,4%.

Pomocnikiem występującym na pozycji wahadłowego w ubiegłym sezonie był również Przemysław Oziębała. Przemek wystąpił w 12 meczach (704 minuty), lecz należy pamiętać, iż nabawił on się groźnej kontuzji, która wykluczyła go z dłuższej części sezonu. Udało mu się zdobyć gola oraz zanotować dwie asysty. Podobnie jak Tomalskiego nie zobaczymy Przemysława Oziębały w barwach Rakowa w nadchodzącym sezonie.


Adam Radwański trafił do Rakowa przed rundą wiosenną. Pomocnik ten został wypożyczony z Wisły Płock, lecz ostatnim klubem, w którym występował Adam, był Widzew Łódź, do którego również był wypożyczony. W naszych barwach rozegrał 13 spotkań (1025 minut). W tym czasie strzelił 2 gole oraz zanotował dwie asysty. Warto pamiętać, że Adam został również powołany do młodzieżowej Reprezentacji Polski, której trenerem jest Czesław Michniewicz.

Zawodnikiem, który występował w obronie oraz w pomocy był Adam Mesjasz. „Messi” rozegrał w tym sezonie 14 meczów (292 minuty). W ostatnim rozegranym meczu z Pogonią Siedlce zaliczył jedyną asystę, gdy dogrywał do Czerkasa. W ostatnich dniach informowaliśmy o przedłużeniu kontraktu z Adamem do 2020 roku.

Kolejnym zawodnikiem, który pożegnał się z Rakowem, jest Krystian Wójcik. „Wujo” uzbierał na swoim koncie 26 meczów (1646 minut). W pierwszej jedenastce występował 18 razy oraz 8 razy wchodził jako rezerwowy. Strzelił dwa gole oraz zanotował 3 asysty.

Przed rundą wiosenną na zasadzie transferu definitywnego trafił do klubu przy Limanowskiego również Miłosz Szczepański. 20-latek przybył do nas z Legii Warszawa. W ubiegłych rozgrywkach wystąpił 7 razy. Czterokrotnie występował w wyjściowej jedenastce oraz trzykrotnie pomagał kolegom, wchodząc z ławki rezerwowych. W sumie uzbierał 380 minut.

Dariusz Formella to kolejny piłkarz, który trafił do nas przed startem rundy rewanżowej. Został wypożyczony z Lecha Poznań do końca sezonu 2017/18. Darek w barwach Rakowa zdążył rozegrać 13 meczów (976 minut). Dwanaście z nich rozpoczynał w pierwszym składzie i tylko raz pojawił się na boisku, wchodząc z ławki rezerwowych. W tym czasie wpisał się trzykrotnie na listę strzelców i miał taką samą liczbę asyst.

Zawodnicy, którzy reprezentowali Raków w ubiegłym sezonie, a odeszli w trakcie sezonu:
- Tomasz Wróbel, rozegrał 4 mecze oraz zdobył 1 bramkę
- Aghvan Papikyan, w barwach Rakowa rozegrał 15 spotkań i również strzelił 1 gola.
- Gracjan Kuśmierek, rozegrał 4 minuty w meczu Miedzią Legnica.