Podsumowanie sezonu cz. 4 [napastnicy]

Adam Czerkas, Mateusz Zachara oraz Jose Embalo. To ta trójka występowała na pozycji napastnika w naszej drużynie w ubiegłym sezonie.

Adam Czerkas występuje w barwach Rakowa od sezonu 2016/17. W ostatnich rozgrywkach wystąpił w 28 meczach (1367 minut). Połowę swoich występów zaczynał w wyjściowym składzie, a drugą połowę rozpoczynał od ławki rezerwowych. Na początku bieżącego miesiąca informowaliśmy, iż umowa z „Czerkim” została przedłużona o kolejny sezon. Adam zaliczył 12 kluczowych podań oraz zanotował jedną asystę. Średnio stoczył 11.3 pojedynków powietrznych na 90 minut ze skutecznością 45%.

Następnym zawodnikiem, który występował jako napastnik jest Jose Embalo. Zawodnik, który występował w Rakowie z numerem 9, w następnym sezonie nie będzie już reprezentował barw czerwono-niebieskich.  Jak się przyjęło, popularny „Józek” wystąpił w Klubie przy Limanowskiego w 25 meczach (1147 minut). W tym czasie udało mu się zdobyć 5 goli oraz zanotować trzy asysty. Embalo 22-krotnie faulował rywali, natomiast sam został sfaulowany 12 razy. Uzbierał również 5 żółtych kartek. Podobnie, jak Czerkas zaliczył średnio 11.8 pojedynków w powietrzu ze skutecznością 28,5%.

Mateusz Zachara przybył do nas przed rundą wiosenną. „Zaki” zagrał w sześciu meczach, wszystkie rozpoczynał w wyjściowej jedenastce. Niestety 25 kwietnia w wyjazdowym meczu z Chojniczanką Chojnice doznał urazu barku, który wykluczył go do końca sezonu. Czterokrotnie zagrał od pierwszej do dziewięćdziesiątej minuty. Licznik minut Mateusza zatrzymał się na 496. 28-latek wykonywał średnio 23 podania na 90 minut z dokładnością 79%. Warto przypomnieć, że „Zaki” występował również na pozycji numer ‘10’.