Podsumowanie sezonu etapu U-6 – U-11
– W minionym sezonie etap piłki dziecięcej w głównej mierze koncentrował się na rozwoju indywidualnym zawodników, ze szczególnym naciskiem na technikę, odwagę w działaniu oraz podejmowanie decyzji w grze. Proces treningowy był ukierunkowany na maksymalizację liczby kontaktów z piłką oraz tworzenie środowiska sprzyjającego samodzielności i kreatywności. Udział w ligach stanowił jedno ze platform rywalizacji, natomiast zagraniczne turnieje oraz mecze kontrolne były istotnym uzupełnieniem procesu szkoleniowego, ponieważ dawały możliwość funkcjonowania w wymagającym otoczeniu, konfrontacji z różnymi stylami gry oraz poznawania innych perspektyw szkolenia dzieci. Rywalizacja z tak wymagającymi przeciwnikami stanowiła dużą wartość do weryfikacji indywidualnych postępów naszych zawodników. Patrząc na ostatni rok, wyraźnie widać progres w jakości działań oraz w świadomości gry chłopców, co buduje mocne fundamenty pod ich dalszy rozwój – podsumowuje miniony sezon trener główny tego etapu, Jacek Ciekot.
Raków U-11
Sezon 2025/2026 był dla Rakowa U-11 czasem intensywnego rozwoju i budowania fundamentów pod kolejne lata szkolenia. Zespół ma za sobą niezwykle ważny, debiutancki rok funkcjonowania w strukturach IV klasy sportowej przy SP 7, co pozwoliło na optymalizację i profesjonalizację codziennego procesu treningowego. Sztab szkoleniowy w warunkach turniejowych i treningowych cały czas przyglądał się dużej grupie utalentowanych zawodników testowanych.
Młodzi piłkarze rywalizowali na wielu frontach, łącząc grę w kilku ligach z występami w wymagających turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych, gdzie do najciekawszych wydarzeń zaliczyć należy wygraną w turnieju w Niemczech. Choć na tym etapie piłkarskiej edukacji wyniki schodzą na dalszy plan, konfrontacja z różnorodnymi stylami gry zaprocentowała ogromnym doświadczeniem i widocznym progresem w indywidualnych umiejętnościach chłopców.
Raków U-10
Miniony sezon upłynął drużynie pod znakiem regularnych występów w meczach ligowych, sparingach oraz turniejach międzynarodowych. Toczył rywalizację z takimi markami jak między innymi: FC Porto, AEK Ateny, Anderlecht Bruksela, Inter Mediolan, Manchester City.
Poza rywalizacją piłkarską, przez ostatni rok zespół był budowany i przygotowywany do funkcjonowania w systemie klasy sportowej.
Raków U-9
Zespół U-9 w kończącym się sezonie rywalizował w I Lidze Okręgowej w kategorii Orlik z rocznikiem starszym. Chłopcy regularnie, niemal w każdy weekend, uczestniczyli w meczach kontrolnych z drużynami z całego regionu, a także z innych części Polski.
W trakcie rozgrywek zespół wziął udział w wielu turniejach, gdzie miał okazję mierzyć się z czołowymi akademiami w kraju oraz zdobywać cenne doświadczenie w rywalizacji z zespołami zagranicznymi.
Miniony sezon był bardzo intensywny zarówno pod względem treningowym, jak i meczowym. Zdobyte umiejętności oraz sportowy rozwój z pewnością zaprocentują w przyszłości. Teraz przed chłopcami czas na zasłużone wakacje, odpoczynek i regenerację przed kolejnymi wyzwaniami.
Raków U-8
Zespół U-8 ma za sobą intensywny sezon. Uczestniczył w 92 jednostkach meczowych lub turniejach, a wielu zawodników rozegrało w tym czasie ponad 3000 minut. Tak duża objętość rywalizacji w zróżnicowanych warunkach stanowi dla naszych podopiecznych bezcenne doświadczenie. Chłopcy regularnie mieli możliwość mierzyć się z czołowymi zespołami w kraju oraz drużynami zagranicznymi, stawiając pierwsze kroki w turniejach wielodniowych.
Na tym etapie za sukces uznajemy jednak nie tylko osiągane rezultaty, lecz wszechstronny rozwój każdego dziecka, budowanie pewności siebie oraz radość czerpaną z gry w piłkę nożną. Dziękujemy zawodnikom za ich nieustanne zaangażowanie, każdą radość po bramce, wszystkie emocje i wspólnie przeżytą piłkarską przygodę, a rodzicom za wsparcie oraz obecność przez cały sezon.
Raków U-7
Rocznik 2019 z pewnością może zaliczyć ten sezon do udanych. Chłopcy rozegrali mnóstwo wartościowych meczów z rywalami takimi jak Widzew Łódź, GKS Katowice, Baník Ostrava czy Wisła Kraków oraz wzięli udział w turniejach międzynarodowych, na których rywalizowali z drużynami między innymi z Czech i Słowacji.
Wszystkie te wydarzenia były dla zawodników niesamowitym przeżyciem. Co najbardziej cieszy, to ciągły, widoczny rozwój – zarówno sportowy, jak i emocjonalny. Postęp, zaangażowanie i odwaga – dzięki tym cechom ten rok pracy przyniósł każdemu z nich bardzo dużo korzyści.
Raków U-6
Rocznik 2020 liczył 12 zawodników. Dla chłopców były to pierwsze piłkarskie kroki, jednak okazali się oni wybitnie uzdolnieni pod kątem sportowym – wszystkie rozegrane sparingi wygrali z dużą przewagą bramkową, a ich sparingpartnerami były takie ekipy jak Ruch Chorzów, Polonia Bytom, GKS Katowice czy RKS Radomsko.
