Podsumowanie sezonu ligowego 2018/2019: bramkarze

Kurz po tegorocznym sezonie Fortuna 1 Ligi powoli opada. Raków Częstochowa w kapitalnym stylu wywalczył awans do LOTTO Ekstraklasy. Powoli nadchodzi czas podsumowań. W pierwszej części przyjrzymy się zatem naszym bramkarzom.

W 34 meczach tegorocznych rozgrywek ligowych “Czerwono-Niebiescy” stracili tylko 22 bramki. Jednymi z ojców tego sukcesu są nasi golkiperzy, Michał Gliwa i Jakub Szumski, którzy dzielnie i często z wielkim poświęceniem chronili dostępu do bramki.

Michał Gliwa (31 lat)
31 meczów (2790 minut)
19 czystych kont (61% wszystkich spotkań na "zero" z tyłu)
18 straconych bramek
0,58 gola straconego na mecz

Michał Gliwa był pierwszym wyborem trenera Marka Papszuna w ligowych meczach sezonu 18/19. Nasz bramkarz odpłacał się za zaufanie świetnymi interwencjami i wprowadzanym do zespołu spokojem, co przełożyło się na skuteczną defensywę Rakowa Częstochowa. W zakończonym sezonie Gliwa aż dziewiętnastokrotnie zachował czyste konto.

Jakub Szumski (27 lat)
3 mecze (270 minut)
1 czyste konto (33% wszystkich spotkań na "zero" z tyłu)
4 stracone gole
1,3 gola straconej na mecz

Jakub Szumski w zakończonym sezonie rozegrał trzy mecze w Fortuna 1 Lidze, w których udowodnił swoją przydatność dla zespołu, niejednokrotnie ratując zespół od utraty gola. 27-latek był pewnym punktem w bramce Rakowa w rozgrywkach Pucharu Polski, ale… o tym w pucharowym podsumowaniu sezonu!

grafika formacja bramkarze 600x600