Podsumowanie sezonu: Napastnicy

W sezonie 2022/2023 napastnicy Medalików zdobyli 17 bramek. Sprawdźcie statystyczne podsumowanie formacji ofensywnej naszej drużyny.

Sebastian Musiolik - "Musiol" w sezonie 2022/2023 zanotował łącznie 26 występów, spędzając na boisku 576 minut. 27-latek zdobył jedną bramkę, otwierając wynik spotkania ćwiećfinałowego Fortuna Pucharu Polski z Motorem Lublin. 

 

Vladislavs Gutkovskis - Łotysz w minionej kampanii wystąpił w 43 meczach. Swoją pierwszą bramkę w sezonie zdobył na ligową inaugurację w starciu z Wartą Poznań. Łącznie w lidze trafiał do bramki dziewięciokrotnie, popisując się między innymi 4 golami w jednym meczu. "Gutek" do swojego strzeleckiego dorobku dorzucił jedno trafienie w spotkaniu z FC Astana. Ponadto zanotował 4 asysty. W listopadzie został wybrany Piłkarzem Miesiąca PKO BP Ekstraklasy. 

 

Fabian Piasecki - "Piaso" na Limanowskiego trafił przed sezonem 2022/2023. W swoim debiutanckim roku w czerwono-niebieskich barwach zanotował 28 występów. Ten wynik byłby większy, lecz z powodu kontuzji nasz napastnik stracił pierwszą część rundy wiosennej. 28-latek strzelił w mistrzowskim sezonie łącznie 6 goli, w tym jednego w spotkaniu z Radomiakiem Radom, który został wybrany Golem Sezonu. Ponadto dorzucił 3 asysty.